ثبت اخبار شرکت شما
خرید 88 هزار تن سویا از کشاورزانخرید 88 هزار تن سویا از کشاورزان
تاریخ: 1395/10/17
شماره: 10446
بازدید: 252

معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت: تا کنون 88 هزار تن سویا به ارزش ریالی 170 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که از این میزان 100 میلیارد تومان پرداخت و مابقی به تدریج به حساب آنها واریز خواهد شد.

خرید 88 هزار تن سویا از کشاورزان حسن عباسی معروفان معاون داخلی بازرگانی دولتی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از خرید 67 هزار تن کلزا از کشاورزان سراسر کشور خبر داد و گفت: عملیات خرید دانه های روغنی کلزا، گلرنگ، آفتابگردان و سویا از سوی بازرگانی دولتی به نحو مطلوبی انجام شده است.

وی افزود: در سال جاری 67 هزار تن کلزا ،950 تن گلرنگ،7 هزار تن آفتابگردان از کشاورزان خرید و بهای آن حداکثر 48 ساعت پس از تحویل به حسابشان واریز شده است.

عباسی معروفان از آغاز فصل برداشت سویا خبر داد و افزود: تا کنون 88 هزار تن سویا به ارزش ریالی 170 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که از این میزان 100 میلیارد تومان پرداخت و مابقی به تدریج به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: تا پایان فصل برداشت پیش بینی می شود که 20 الی 30 هزار تن دیگر سویا خریداری و به کارخانه های روغن کشی جهت استحصال تحویل داده شود.

عباسی معروفان در خصوص آخرین وضعیت ذخیره دانه های روغنی تصریح کرد: سالانه یک میلیون و 400 هزار تن روغن در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که از این میزان 10 درصد آن در داخل تولید و مابقی از طریق واردات تامین می شود.

وی گفت :حداقل به اندازه مصرف 3 الی 4 ماه روغن در انبارها ذخیره شده و مابقی به تدریج خریداری و وارد خواهد شد.
منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت