ثبت اخبار شرکت شما
افزایش صادرات فرآورده‌ های لبنی مازندران به خارج از کشورافزایش صادرات فرآورده‌ های لبنی مازندران به خارج از کشور
تاریخ: 1396/06/22
شماره: 13394
بازدید: 184

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از افزایش صادرات فرآورده‎های لبنی از مازندران به خارج کشور خبر داد و گفت: صادرات کیوی و شیلات مازندران به خارج کشور کاهش داشته است.

افزایش صادرات فرآورده‌ های لبنی مازندران به خارج از کشور دلاور حیدرپور از صادرات 83 هزار تنی انواع محصولات کشاورزی پنج ماهه امسال از مازندران خبر داد و ارزش اقتصادی صادرات محصولات کشاورزی از گمرکات مازندران را 128 هزار و 806 دلار اعلام کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه صادرات محصولات کشاورزی از لحاظ وزنی و ارزشی به ترتیب 1.28 و 9.51 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: با توجه به صادرات 98 تنی کیوی و یک‌هزار و 81 تنی شیلات و آبزیان در پنج ماهه نخست امسال، صادرات این محصولات نسبت به سال گذشته از لحاظ وزنی و ارزشی با کاهش مواجه بوده است.

حیدرپور با اشاره به اینکه مازندران سال گذشته 405 تن کیوی و 2 هزار و 635 تن شیلات و آبزیان صادرات داشته است، بیان کرد: فراورده‌های لبنی، گل و گیاه و سایر محصولات کشاورزی از لحاظ وزنی به‌ ترتیب 2 و 10.94 و 16.52 و از لحاظ ارزشی به ترتیب 17، 11.39 و 19- درصد رشد داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران علت اصلی افزایش صادرات برخی از محصولات کشاورزی را افزایش تقاضا و تعدد بازار هدف، کیفیت مطلوب و بسته‌ بندی مناسب، تنوع گونه‌های محصولات و افزایش نرخ ارز عنوان کرد و علت روند کاهشی صادرات کیوی به خارج کشور را توزیع کیوی ذخیره شده در انبارها و سردخانه‌ ها و واردات آن، افزایش تقاضا و قیمت مناسب آن در بازار داخل دانست.

حیدرپور کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی از مازندران را قزاقستان، عراق، روسیه، ترکمنستان و افغانستان اعلام کرد.
منبع خبر: خبرگزاری تسنیم
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت