ثبت اخبار شرکت شما
جهش صادراتی شیرینی و شکلات ایران/ عراق و افغانستان خریداران اصلیجهش صادراتی شیرینی و شکلات ایران/ عراق و افغانستان خریداران اصلی
تاریخ: 1396/12/23
شماره: 16024
بازدید: 145

ایران در 11 ماهه سال 96 میزان 513 هزارتن به ارزش 615 میلیون دلار انواع این محصولات را به بازارهای هدف صادراتی صادر کرد.

جهش صادراتی شیرینی و شکلات ایران/ عراق و افغانستان خریداران اصلی صادرات صنعت شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات در یازده ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از لحاظ ارزشی با 21 درصد واز لحاظ وزنی 121 درصد رشد را تجربه کرده است.

به گزارش گروه صنعت و بازرگانی ، محمود بازاری، مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: صادرات صنعت شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات با استفاده از فناوری روز دنیا و تلاش بنگاه‌ های تولیدی و صادراتی علاوه برتأمین نیاز داخلی، در یازده ماهه سال 1396 در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از لحاظ ارزشی با 21 درصد واز لحاظ وزنی 121 درصد رشد داشته است.

وی افزود: بنگاههای صادراتی محصولات شیرینی و شکلات ایران در 11 ماهه سالجاری توانسته‌اند میزان 513 هزارتن به ارزش 615 میلیون دلار انواع این محصولات را به بازارهای هدف صادراتی نظیر عراق، پاکستان، افغانستان، ساحل عاج و آذربایجان صادر نمایند.

بازاری با اشاره به عراق به عنوان اولین کشور هدف صادراتی محصولات شیرینی و شکلات، گفت: کشور عراق بیشترین سهم صادرات این محصولات به خود اختصاص داده و بر اساس آمار شیرینی و شکلات ایران طی 11ماهه سالجاری به ارزش 149 میلیون دلار به بازار عراق صادر شده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، همچنین، افغانستان را با سهم 49 میلیون دلاری از واردات شیرینی و شکلات ایران، دومین کشور هدف صادرات این محصولات خواند.

صنعت شیرینی و شکلات یکی از صنایع با ارزش افزوده بالاست که در صورت رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه صادرات آن، از جمله تأمین مواد اولیه و نقدینگی مورد نیاز، هدف بیش از یک میلیارد دلار صادرات را در سال آینده محقق می نماید.
منبع خبر: خبرگزاری عصر ایران
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت