ثبت اخبار شرکت شما
نرخ دلار برای واردات محصولات کشاورزی چقدر است؟نرخ دلار برای واردات محصولات کشاورزی چقدر است؟
تاریخ: 1397/01/27
شماره: 16188
بازدید: 82

برای کنترل بازار کالا‌های اساسی در بخش کشاورزی مقرر شد ضمن تامین ارز دولتی ۴۲۰۰ به آن دسته از کالا‌هایی که در گذشته با ارز مبادله‌ای وارد می‌شد، مابه‌التفاوت پرداخت شود.

نرخ دلار برای واردات محصولات کشاورزی چقدر است؟ یکسان سازی نرخ ارز نگرانی‌ هایی را برای برخی از افراد جامعه در بخش‌های مختلف ایجاد کرد که به دنبال آن معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد نرخ ارز برای تمام افرادی که به طور قانونی به آن نیاز دارند با نرخ ۴۲۰۰ تومان تامین می‌شود و در این زمینه با گران فروشان برخورد خواهد شد.

با این وجود به طور رسمی تزریق ارز به صرافی ها از سوی بانک مرکزی متوقف شد و اطلاعیه های مختلفی مبنی بر سیاست های ارزی منتشر شد که مردم را در این زمینه راهنمایی کند.

در این میان تولید کنندگان محصولات کشاورزی و وارد کنندگان کالا‌های اساسی از جمله افرادی هستند که برایشان نگرانی‌هایی ایجاد شد که در این رابطه توضیحاتی را از سوی مسئولان می‌شنویم.

با اعلام علی اکبر مهرفرد معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی براساس تصمیم اخیر دولت نرخ دلار برای فعالان بخش کشاورزی ۴۲۰۰ تومان خواهد بود و هر کسی بخواهد نسبت به واردات کالایی اقدام کند با همین نرخ ارز را تامین می‌کند.

از سوی دیگر برای کنترل بازار کالا‌های اساسی بخش کشاورزی مقرر شد ضمن تامین ارز دولتی ۴۲۰۰ به آن دسته از کالا‌هایی که در گذشته با ارز مبادله‌ای وارد می‌شد، مابه‌التفاوت پرداخت شود.

این درحالی است که اگر کالایی با نرخ ارز مبادله‌ای ۳۸۰۰ تومان تامین می‌شد، ضمن تامین دلار ۴۲۰۰ تومانی ۴۰۰ تومان مابه‌التفاوت دریافت می‌کنند.

از طرفی برخی از کالا‌های اساسی مثل برنج در گذشته، با نرخ ارز آزاد تامین می‌شد که با توجه به بالا رفتن نرخ ارز در ماه‌ های اخیر با ارز ازاد با نرخ بین ۴ هزار و ۸۰۰ تا حدود ۵ هزار تومان وارد می‌شد که با سیاست ارزی اخیر دولت مبنی بر تامین دلار ۴۲۰۰ تومانی باعث می‌شود که نرخ واردات برنج کاهش پیدا کند.

با این حال باید قیمت این محصول در بازار داخلی در مقایسه با ماه‌ های گذشته با توجه به کاهش نرخ ارز روند نزولی پیدا کند.
منبع خبر: اقتصاد آنلاین




بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت