ثبت اخبار شرکت شما
ایران هفتمین کشور تولید کننده مرغ در جهانایران هفتمین کشور تولید کننده مرغ در جهان
تاریخ: 1397/02/26
شماره: 16455
بازدید: 66

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ایران با تولید حدود ۲.۲ میلیون تن گوشت مرغ در سال هفتمین کشور تولید کننده در جهان است.

ایران هفتمین کشور تولید کننده مرغ در جهان حسن رکنی در همایش بین المللی مدیریت حمل و نقل در صنعت طیور اظهار کرد: امروز شاهد پیشرفت علم در جهان هستیم و نباید از بحث‌های روز دنیا عقب بمانیم.

وی یکی از موضوعات مهم در کشور را بحث طیور اعلام کرد و گفت: ایران با تولید حدود ۲.۲ میلیون تن گوشت مرغ هفتمین کشور تولید کننده در جهان است.

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی در ادامه گفت: مصرف سرانه گوشت مرغ در کشور ۲۸ کیلو گرم و متوسط آن در جهان حدود ۱۴ کیلوگرم است که در این بین باید زنجیره‌های تولید صفر تا ۱۰۰ پیگیری شود.

رکنی با اشاره به صنعت حمل و نقل و توجه بیشتر به آن خاطرنشان کرد: باید حمل و نقل طیور در کشور از لحاظ بهداشتی دارای وضعیت مناسبی باشد تا شاهد تلف شدن بخشی از طیور در هنگام حمل و نقل آن نباشیم.

وی افزود: باید همکاری صنعت و تولید کنندگان در بحث حمل ونقل را به فال نیک گرفت و در اینده نزدیک منافع ارزشمند این همکاری را مشاهده کرد.

در بخش دیگر این همایش غلامعلی فارغ دبیر انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه گفت: در سال ۱۳۹۵ حدود ۳ میلیون جوجه یک روزه در کشور تولید می‌شد که این رقم درحال حاضر به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون عدد در سال رسیده است.

وی افزود: از سال ۵۰ حمل و نقل جوجه یک روزه توسط ماشین‌ های کوچک با جعبه‌های چوبی و سپس پلاستیکی انجام می‌گرفت و بعد از آن با کمی تغییر و عایق بندی ماشین‌ ها بیش از ۴۴ سال است که حمل و نقل طیور فقط ۱۰ درصد بهبود نسبی پیدا کرده است.
منبع خبر: خبرگزاری صدا وسیما
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت