ثبت اخبار شرکت شما
راه‌اندازی فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامیراه‌اندازی فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی
تاریخ: 1397/09/15
شماره: 22053
بازدید: 68

رئیس شورای ملی زیتون ایران، از راه‌اندازی فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

راه‌اندازی فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی مهدی عباسی در گفت‌ وگو با ایسنا، با بیان این‌ که فراکسیون زیتون با پیشنهاد و پیگیری‌های شورای ملی زیتون ایران در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: هدف از تشکیل فراکسیون، ترسیم نقشه راه زیتون در راستای تسهیل حمایت از تولید داخلی، تجارت و مصرف روغن زیتون است.

وی با تاکید بر این‌ که با تشکیل فراکسیون زیتون، صنعت زیتون کشور در مجلس شورای اسلامی دارای تریبون و پایگاه مستقل خواهد بود، ادامه داد: شورای ملی زیتون از دو سال پیش به دنبال تشکیل این فراکسیون بود و جایگزینی روغن زیتون با روغن‌های سرخ کردنی مضر، از مهم‌ ترین اهدافی بود که پیگیری می‌کرد.

عباسی با تاکید بر این‌که روغن زیتون باید وارد سبد کالای مصرفی خانوار شود، افزود: چشم‌انداز بیست ساله طرح طوبی که در باغات طارم اجرا شد، این بود که روغن زیتون به سفره‌های مردم بیاید و جایگزین روغن‌ های مضر شود. ولی متاسفانه این‌طور به نظر می‌رسید که از هدف مذکور دور شده بودیم و باید گام‌های بزرگ‌ تری برمی‌داشتیم.

رئیس شورای ملی زیتون ایران با بیان این‌ که نباید سختی کار، مانعی برای ادامه مسیر و دست‌ یابی به اهداف بلند مدت‌مان باشد، تصریح کرد: با تشکیل فراکسیون زیتون در مجلس شورای اسلامی، زمینه برای ارتباط نزدیک نمایندگان با بخش دولتی، بیان مسایل و مشکلات استان‌های زیتون‌خیز کشور در مجلس شورای اسلامی و تغییر نقشه راه زیتون فراهم می‌شود. همچنین برند سازی از جمله اقدامات اساسی و پایه‌ای برای حمایت از تولید داخلی است که باید در دستور کار فراکسیون قرار بگیرد.

عباسی با بیان این‌ که تشکیل فراکسیون زیتون اقدامی بسیار کارآمد در راستای رفع مشکلات تولید زیتون و روغن زیتون کشور، همچنین افزایش سطح تکنولوژی در تولید این محصول است، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما فقط کنسرو و روغن زیتون را می‌شناسیم، در حالی که کشورهای پیشرفته 100 محصول فرآوری شده زیتون با اولویت روغن زیتون وارد بازار می‌کنند.
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت