ثبت اخبار شرکت شما
صادرات روزانه ۳۰ تن قارچ به بازار‌های هدف/هر کیلو قارچ با نرخ ۱۱ هزار تومان در بورس کالا عرضه می‌شودصادرات روزانه ۳۰ تن قارچ به بازار‌های هدف/هر کیلو قارچ با نرخ ۱۱ هزار تومان در بورس کالا عرضه می‌شود
تاریخ: 1397/11/21
شماره: 22636
بازدید: 111

افشار گفت:هم اکنون ۱۲ تن قارچ به صورت هفتگی به روسیه و روزانه ۳۰ تن قارچ به کشورهای همسایه صادر می شود.

صادرات روزانه ۳۰ تن قارچ به بازار‌های هدف/هر کیلو قارچ با نرخ ۱۱ هزار تومان در بورس کالا عرضه می‌شود محمد حسن افشار رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی در گفت‌ وگو درباره آخرین تحولات بازار قارچ اظهار کرد: با توجه به رونق صادرات، هر کیلو قارچ با نرخ ۱۰ تا ۱۱ هزار تومان در بورس کالا عرضه می شود در حالیکه با احتساب ریسک تولید و سود تولید کننده، متوسط قیمت هر کیلو قارچ باید ۱۲ هزار تومان باشد.

وی قیمت تمام شده هر کیلو قارچ را ۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: با توجه به آنکه یک واحد تولیدی ۷۰ درصد قارچ درجه یک، ۲۰ درصد درجه دو و ۱۰ درصد درجه سه تولید می کند، از این رو متوسط قیمت فروش هر کیلو قارچ باید ۱۲ هزار تومان باشد.

افشار ادامه داد: با توجه به مشکلات روسیه با اتحادیه اروپا، می‌توان صادرات خوبی در زمینه قارچ به روسیه داشت به طوریکه با تأمین ۱۰ درصد نیاز بازار روسیه، سالانه رقمی معادل ۴۸ هزارتن قارچ به این بازار صادر کردیم.

وی با اشاره به اینکه صادرات قارچ به طور مقطعی با روسیه در حال انجام است، بیان کرد: هم اکنون ۱۲ تن قارچ به صورت هفتگی به روسیه و روزانه ۳۰ تن قارچ به کشورهای همسایه صادر می شود.

این مقام مسئول نرخ هرکیلو قارچ در بازارهای جهانی را ۲.۵ دلار اعلام کرد و گفت: با توجه به نوسان نرخ ارز و قیمت‌ های‌جهانی، صادرات قارچ از ابتدای مهرماه تاکنون ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای صادرکنندگان درآمد ارزی در بر داشته است.

افشار ادامه داد: با رفع مشکلات حمل و نقل و مشکلات مربوط به بازگشت پول این امکان وجود دارد که میزان صادرات روزانه قارچ به کشورهای همسایه و روسیه را به ۶۰ تن افزایش دهیم.

رئیس انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی با اشاره به اینکه تولید روزانه قارچ به ۵۰۰ تن رسیده است، بیان کرد: با توجه به رونق صادرات و راه اندازی صندوق خرید تضمینی، تولید کنندگان نگرانی و دغدغه خاطری بابت مازاد قارچ تولیدی و کاهش قیمت در بازار ندارند.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد قارچ تولیدی به عراق صادر می شود، بیان کرد: با گرمای هوا و کاهش مصرف قارچ در عراق، میزان صادرات به این کشور به شدت افت می کند که این امر بر بازار داخل اثر گذار است.
منبع خبر: اقتصاد آنلاین
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت