ثبت اخبار شرکت شما
اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار به توسعه کشت گلخانه ها اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار به توسعه کشت گلخانه ها
تاریخ: 1398/04/05
شماره: 23620
بازدید: 163

طهماسبی گفت: امسال ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه افزوده می‌شود و برای این مهم ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار به توسعه کشت گلخانه ها به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی سبب شده تا کشورمان به نمایشگاهی از گونه‌ های گیاهی و جانوری تبدیل شود، گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۸۰۰ هکتار باغ در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به احیای رسوم قدیمی در حوزه آب، افزود: باغ‌های زیرزمینی در استان بوشهر مانع ورود آب شیرین به دریا می‌شدند و علاوه بر تولید محصول همچنین از هجوم آب دریا به ساحل جلوگیری می‌شد.

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه آب انبارها، سد‌های زیرزمینی و قنات‌ها از دیگر رسوم قدیمی هستند، افزود: این رسوم باید مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌ های خود به وضعیت گلخانه‌ های کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما از لحاظ استاندارد و ساخت سازه هم تراز کشور‌های اروپایی است و علاوه بر آن دانش بومی در این حوزه با نوآوری در کشور ما تلفیق شده است.

طهماسبی با تاکید به دستور وزیر جهاد کشاورزی و انتقال محصولات آب بر به داخل گلخانه‌ ها افزود: امسال ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه افزوده می‌شود و برای این مهم ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول با اشاره به گلخانه‌ های هیدروپونیک و سیستم بازچرخانی آب گفت: در سیستم بازچرخانی ۸۰ تا ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: صرفه حویی در مصرف آب علاوه بر همکاری سازمان‌های مربوط نیازمند فرهنگ سازی در این بخش است.
منبع خبر: وزارت جهادکشاورزی
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت