ثبت اخبار شرکت شما
اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار به توسعه کشت گلخانه ها اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار به توسعه کشت گلخانه ها
تاریخ: 1398/04/05
شماره: 23620
بازدید: 109

طهماسبی گفت: امسال ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه افزوده می‌شود و برای این مهم ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

اختصاص 5 هزار میلیارد تومان اعتبار به توسعه کشت گلخانه ها
fjrigjwwe9r2news:body
به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، محمد علی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی سبب شده تا کشورمان به نمایشگاهی از گونه‌ های گیاهی و جانوری تبدیل شود، گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۸۰۰ هکتار باغ در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به احیای رسوم قدیمی در حوزه آب، افزود: باغ‌های زیرزمینی در استان بوشهر مانع ورود آب شیرین به دریا می‌شدند و علاوه بر تولید محصول همچنین از هجوم آب دریا به ساحل جلوگیری می‌شد.

معاون وزیر جهاد با بیان اینکه آب انبارها، سد‌های زیرزمینی و قنات‌ها از دیگر رسوم قدیمی هستند، افزود: این رسوم باید مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌ های خود به وضعیت گلخانه‌ های کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما از لحاظ استاندارد و ساخت سازه هم تراز کشور‌های اروپایی است و علاوه بر آن دانش بومی در این حوزه با نوآوری در کشور ما تلفیق شده است.

طهماسبی با تاکید به دستور وزیر جهاد کشاورزی و انتقال محصولات آب بر به داخل گلخانه‌ ها افزود: امسال ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه افزوده می‌شود و برای این مهم ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول با اشاره به گلخانه‌ های هیدروپونیک و سیستم بازچرخانی آب گفت: در سیستم بازچرخانی ۸۰ تا ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: صرفه حویی در مصرف آب علاوه بر همکاری سازمان‌های مربوط نیازمند فرهنگ سازی در این بخش است.
منبع خبر: وزارت جهادکشاورزی
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت