ثبت اخبار شرکت شما
واردات ۳۵ هزار تنی گوشت گوساله با ارز نیمایی به کشورواردات ۳۵ هزار تنی گوشت گوساله با ارز نیمایی به کشور
تاریخ: 1398/04/06
شماره: 23630
بازدید: 125

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد شده است، گفت: به رغم تولید بسیار خوب واسطه‌های بازار اجازه کاهش قیمت گوشت را نمی‌دهند.

واردات ۳۵ هزار تنی گوشت گوساله با ارز نیمایی به کشور
fjrigjwwe9r1news:body
مرتضی رضایی معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: واسطه‌ ها مانع کاهش قیمت گوشت در بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه گوشت از دست دامدار تا رسیدن به دست مصرف‌ کننده 4 دست می‌چرخد، گفت: ابتدا دام زنده از چوب‌ دار خریداری می‌شود و در اطراف شهر واسطه کشتارگاه‌ها دام را خریداری می‌کنند، پس از آن به دست عمده‌ فروش‌ها می‌ رسد و بعد خرده‌ فروش‌ها گوشت را به دست مصرف‌ کننده می‌رسانند و همه اینها باعث می‌شود که قیمت گوشت در بازار کاهشی نداشته باشد.

رضایی با بیان اینکه امسال بیشترین تولید گوشت را خواهیم داشت، گفت: اگر سیستم توزیع اصلاح شود و دست دلال‌ها کوتاه شود قیمت گوشت در بازار با کاهش خوبی مواجه خواهد شد.

معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ به سوالی در خصوص نقش وزارت جهاد در کاهش دلالی چیست، گفت: در حال حاضر وزارت جهاد مسئول این است که به مقدار کافی تولید کند و سیستم توزیع در دست وزارت جهاد نیست.

وی تأکید کرد: دامداران باید یک زنجیره تولید مبتنی بر سیستم پایدار را خودشان راه‌ اندازی کنند و دست واسطه‌ ها و دلالان کوتاه شود.

رضایی تصریح کرد: در سه ماهه نخست سال ۳۵ هزار تن گوشت گوساله با ارز نیمایی وارد کشور شده است.
منبع خبر: خبرفارسی
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت