ثبت اخبار شرکت شما
افزایش بیش از ۱.۵ تنی تولید خرما در قطب‌ های تولیدافزایش بیش از ۱.۵ تنی تولید خرما در قطب‌ های تولید
تاریخ: 1398/04/19
شماره: 23733
بازدید: 99

دبیر انجمن ملی خرمای ایران گفت: بارندگی‌ های پایان سال گذشته و ابتدای امسال موجب افزایش عملکرد ۱.۵ تنی تولید خرما در استان‌های خوزستان و بوشهر شده است.

افزایش بیش از ۱.۵ تنی تولید خرما در قطب‌ های تولید
fjrigjwwe9r1news:body
مقداد تکلوزاده در گفت‌ وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه به طور معمول متوسط تولید خرما در استان‌ های خوزستان و بوشهر ۵ تن در هر هکتار است اظهار کرد: پیش بینی می‌شود در سال جاری میزان تولید خرما در هر هکتار در این دو استان با افزاش بیش از ۱.۵ تنی به ۶.۵ تن تا ۶.۷ تن برسد.

وی ادامه داد: افزایش تولید خرما همراه با بهبود کیفیت بوده است و می‌توان گفت در سال جاری خرماهای باکیفیت تری برای عرضه با بازارهای داخلی و خارجی خواهیم داشت.

تکلوزاده با تاکید بر لزوم بازاریابی و تعریف بازارهای جدید برای خرمای کشور در سالجاری افزود: یکی از مشکلات خرمای کشور از دست رفتن بازار‌های خارجی با تصمیمات اخیر دولت بوده است.

وی یادآور شد: در چند ماه اخیر یکبار دولت صادرات خرما را ممنوع و بار دیگر عوارض آن را به شکل چشمگیری افزایش داد به نحوی که صادرات دیگر توجیه نداشت این تصمیمات موجب شد در مدت زمان کوتاهی بازار خارجی خرمای کشور از دست برود.

تکلوزاده با بیان اینکه تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد خرمای کشور صادر می‌شود، گفت: همین میزان اندک نیز موجب تنظیم بازار و تعادل در قیمت‌ ها می‌شود و تولید را برای نخلستان‌ داران توجیه پذیر می‌کند.

دبیر انجمن ملی خرمای ایران اعزام هیات‌های تجاری به کشورهای هدف صادراتی برای رایزنی و فراهم نمودن زمینه حضور در نمایشگاه‌ ها و تجدید نظر در مقررات صادراتی را از اقداماتی برشمرد که می‌تواند بر بازایابی و بازارسازی های جدید برای عرضه خرمای کشور موثر باشد.

تکلوزاده میزان تولید خرما در سال جاری را یک میلیون و ۲۵۰ هزار تن پیش‌ بینی کرد.
منبع خبر: خبرگزاری ایلنا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت