ثبت اخبار شرکت شما
ضرورت تحکیم همکاری‌های حمل‌ و نقلی و زیرساختی ایران و عمانضرورت تحکیم همکاری‌های حمل‌ و نقلی و زیرساختی ایران و عمان
تاریخ: 1398/04/20
شماره: 23741
بازدید: 217

وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات عمان با اشاره به روابط و نزدیکی جغرافیایی دو کشور بر ضرورت تقویت و تحکیم همکاری‌های حمل و نقلی و زیرساختی و ارائه تسهیلات در جهت توسعه حجم روابط تاکید کرد.

ضرورت تحکیم همکاری‌های حمل‌ و نقلی و زیرساختی ایران و عمان
fjrigjwwe9r2news:body
رضا رحمانی در این دیدار با تأکید بر این موضوعات، افزود: یکی از محورهای اصلی توسعه مناسبات دو کشور، فعال‌ سازی موافقتنامه عشق‌آباد و همکاری عمان در کوریدور شمال-جنوب با هدف استفاده از ظرفیت‌ های بندری و ریلی دو کشور و دستیابی به بازار آسیای میانه است.

به یک رابطه راهبردی و برد-برد فکر می‌کنیم

وی به ظرفیت‌ های کشورمان از جمله شهرهای چابهار و بندرعباس به دلیل پیوند عاطفی و تاریخی مردم آن منطقه با عمان اشاره کرد و گفت: گسترش روابط با همسایگان جایگاه ویژه‌ای در سیاست عالی جمهوری اسلامی ایران دارد و ما به یک رابطه راهبردی و برد-برد فکر می‌کنیم.

از هر راهکاری برای گسترش مناسبات استقبال می‌کنیم

وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان نیز در این دیدار، با ابراز خرسندی از حضور هیأت ایرانی در مسقط، گفت: سیاست عمان توسعه روابط با همسایگان به‌ ویژه جمهوری اسلامی ایران است و ما از هر راهکاری برای گسترش مناسبات استقبال می‌کنیم.

احمد بن محمد الفطیسی با اشاره به امکانات زیرساختی کشورش در زمینه برقراری خطوط حمل و نقل هوایی و دریایی، بیان کرد: هم‌اکنون خط‌ های هوایی مختلفی میان دو کشور برقرار است و لازم است در حوزه دریایی نیز فعالان تجاری فعالیت بیشتری داشته باشند.

آمادگی عمان برای سرمایه‌ گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار

وی همچنین ضمن دعوت از سرمایه‌ گذاران ایرانی برای شرکت در مناقصات زیرساختی این کشور، برای سرمایه‌ گذاری در طرح‌های توسعه‌ای چابهار اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه دیروز (چهارشنبه) در مسقط با احمد بن محمد الفطیسی - وزیر حمل و نقل و ارتباطات سلطنت عمان - دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که سفیر جمهوری اسلامی ایران و مسئولان عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند، دو طرف درباره همکاری‌های دوجانبه و گسترش روابط بازرگانی، صنعتی و حمل و نقل دریایی و هوایی رایزنی کردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران که ریاست کمیسیون مشترک همکاری‌ های ایران و عمان را بر عهده دارد، به همراه هیأتی از مسئولان عالی نهادهای تجاری، صنعتی و دریایی برای سفری دو روزه و دیدار با مقامات عمانی به مسقط رفته است.

کمیسیون مشترک همکاری‌ های ایران و عمان، مهرماه آینده در تهران برگزار می‌شود.
منبع خبر: آخرین خبر
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت