ثبت اخبار شرکت شما
پرداخت چهار هزار میلیاردریال به عشایر برای تولید گوشت قرمز پرداخت چهار هزار میلیاردریال به عشایر برای تولید گوشت قرمز
تاریخ: 1398/04/20
شماره: 23746
بازدید: 91

رئیس سازمان امور عشایری گفت: چهار هزار میلیارد ریال برای تکمیل زنجیره تولید گوشت قرمز بهار ۹۸ به عشایر کشور پرداخت شد.

پرداخت چهار هزار میلیاردریال به عشایر برای تولید گوشت قرمز
fjrigjwwe9r2news:body
کرمعلی قندالی در حاشیه بازدید از مناطق ییلاقی و عشایری شهرستان مهدی شهر استان سمنان افزود: در ۲ سال گذشته بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای تولید گوشت قرمز به عشایر کشور تسهیلات پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: از سال‌های ۹۳ تا ۹۶ بیش از ۶۶ هزار کیلومتر از ایل راه‌ های کشور در سامانه‌ های اینترنتی ثبت شد.

قندالی تصریح کرد: از محل اعتبارهای مدیریت بحران بیش از ۶ هزار میلیارد ریال به عشایر کشور در چهار سال گذشته پرداخت شد که این اعتبار با کارمزد چهار درصد، ضمانت گردشی و با بازپرداخت پنج ساله است.

وی تصریح کرد: از این میزان اعتبار یک هزار میلیارد ریال در سال ۹۸ در بخش عشایری توزیع شد که این اعتبارها در تأمین نهاده‌ های دامی به خصوص جو برای خوراک دام تأثیرگذار بوده است.

رئیس سازمان امور عشایری گفت: در بیش از هفت هزار هکتار از مراتع عشایر کشور در سال‌های گذشته گیاهان دارویی کشت شد که این رقم در سال ۹۸ به ۱۰ هزار هکتار افزایش می‌ یابد.

رئیس سازمان امور عشایری با بیان اینکه سمنان یکی از استان‌ های شاخص در حوزه تولید و بهره برداری مطلوب عشایر از مراتع است، ادامه داد: سرانه دام و مراتع عشایر سمنان به ترتیب ۲.۲ و ۲ برابر متوسط کشوری است.

استان سمنان چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی عشایری دارد، عشایر استان متشکل از سه هزار و ۱۸۱ خانوار و بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر جمعیت، شامل ۷۴ طایفه، ۱.۰۷ درصد از جمعیت عشایری کشور را شامل می‌ شوند، این عشایر که هشت و ۲ دهم درصد جمعیت استان سمنان را تشکیل می‌ دهند، بیش از یک میلیون و ۷۴ هزار رأس دام سبک و چهار هزار و ۷۰۰ رأس دام سنگین دارند و سالانه ۹ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز به ارزش بیش از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تولید می‌کنند.
منبع خبر: خبرگزاری فارس
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت