ثبت اخبار شرکت شما
هجوم دوباره ملخ‌های صحرایی از اواسط زمستان/ سطح مبارزات به ۷۵۰ هزار هکتار رسیدهجوم دوباره ملخ‌های صحرایی از اواسط زمستان/ سطح مبارزات به ۷۵۰ هزار هکتار رسید
تاریخ: 1398/05/22
شماره: 23990
بازدید: 83

سخنگوی سازمان حفظ نباتات گفت: از بهمن سال گذشته تا آخرین مبارزه‌ای که با ملخ‌های صحرایی صورت گرفت سطح مبارزات به بیش از ۷۵۰ هزار هکتار رسید که در تمام ادوار مبارزات با ملخ صحرایی بی سابقه بوده است.

هجوم دوباره ملخ‌های صحرایی از اواسط زمستان/ سطح مبارزات به ۷۵۰ هزار هکتار رسید سید محمدرضا میر در گفتگو با خبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت مبارزه با ملخ صحرایی اظهار کرد: مبارزه با ملخ‌های صحرایی در این نوبت به پایان رسید و این ملخ‌ ها با توجه به شرایط آب و هوا عمدتا به سمت کشور‌های هند و پاکستان هجوم آورده اند.

وی در ادامه افزود: ملخ‌های صحرایی تا بهمن ماه به کشور هجوم نخواهند آورد و کشور تا آن زمان در امان خواهد بود.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات خاطر نشان کرد: تمام مراتع، زمین‌ های کشاورزی و باغات کشور از آفت ملخ صحرایی پاکسازی شده اند تا اینکه از بهمن ماه با هجوم دوباره آنها، مراحل پاکسازی آغاز شود.

میر بیان کرد: حجم ریزش و هجوم ملخ صحرایی در نوبت آینده نسبت به سال‌های گذشته بیشتر خواهد بود، اما به نسبت نوبت سال ۹۷_۹۸ کاهش خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از بهمن سال گذشته تا آخرین مبارزه‌ای که با ملخ‌ های صحرایی صورت گرفت سطح مبارزات به بیش از ۷۵۰ هزار هکتار رسید که در تمام ادوار مبارزات با ملخ صحرایی در کشور بی سابقه بوده است.
منبع خبر: خبرگزاری میزان
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت