ثبت اخبار شرکت شما
تولید چای سفید نداریمتولید چای سفید نداریم
تاریخ: 1398/06/20
شماره: 24188
بازدید: 99

رئیس سازمان چای کشور گفت: درحال حاضر بیشتر تقاضا در کشور به چای سیاه مربوط می‌شود از این رو صنایع به تولید چای سفید توجهی ندارند.

تولید چای سفید نداریم چای سفید از غنچه‌ ها یا همان برگ‌ های نشکفته و نرسیده چای تولید می‌شود و طعم، قیمت و نحوه تهیه آن با چای‌های سیاه و سبز کاملا متفاوت است.

این چای به دلیل ظاهر کرکدار و سفید رنگ به چای سفید معروف است و تولید آن به مهارت بالایی نیاز دارد به طوریکه برای تولید آن زمان برداشت و فرآوری باید در بهترین زمان انجام شود.

لازم به ذکر است که این چای فراوری زمان‌ بر و پر هزینه دارد از این رو به دلیل کمیاب بودن با قیمت‌ های بالایی به فروش می‌ رسد.


البته چای سفید کاملا به صورت دستی تهیه می‌شود که این امر نیز دلیلی برای کمیاب بودن و قیمت بالای آن به شمار می‌ رود.

در همین راستا حبیب جهانساز رئیس سازمان چای در خصوص تولید چای سفید در کشور گفت: به دلیل اینکه بیشتر تقاضا و مصرف مربوط به چای سیاه است صنایع به تولید چای سفید توجهی نداشته از این رو در کشور تولید این چای به طور گسترده وجود ندارد و ممکن است به صورت محدود در برخی نقاط تولید شود.

وی افزود: این چای قیمت بالایی دارد و پتانسل برای تولید آن نیز در کشور وجود دارد، اما به دلیل توجه بیشتر مردم به چای سیاه تولید چای سفید در دستورکار قرار ندارد.
منبع خبر: بورس98
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت