ثبت اخبار شرکت شما
واسطه گری عامل اصلی قیمت بالای تیلاپیا در بازارواسطه گری عامل اصلی قیمت بالای تیلاپیا در بازار
تاریخ: 1398/06/31
شماره: 24278
بازدید: 186

مدیر عامل اتحادیه پرورش و صادرات آبزیان گفت: سازمان شیلات به سبب توجیه واردات به سمت و سوی تولید محدود تیلاپیا رفتند، در غیر این صورت این حجم سرمایه گذاری را در گونه‌های بومی انجام می‌دادند.

واسطه گری عامل اصلی قیمت بالای تیلاپیا در بازار ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان در گفت و گو ، با انتقاد از واردات تیلاپیا اظهار کرد: اگرچه بار‌ها و بار‌ها اعلام کرده ایم که تیلاپیا ماهی مناسبی نیست که وارد سبد غذایی خانوار ایرانی شود، اما چینی‌ ها دندان ما را شمردند و آن را به صورت آماده به طبخ وارد بازار می‌کنند که به سبب عدم رقابت با قیمت قزل آلا، تولید ما را دچار چالش کرده است.

وی افزود: در زمان ریاست دوره قبلی سازمان شیلات، پرورش دهندگان به معاون بازرگانی وزارت جهاد نامه نوشتند و خواستار ممنوعیت واردات تیلاپیا شدند، این در حالی است که شیلات پرورش دهندگان را بازی داد و هم اکنون مشخص شد که نامه ممنوعیت به محدودیت واردات تیلاپیا تبدیل شده بود که این امر امضا‌های طلایی و رانت همانند داستان تخم چشم زده را به همراه دارد و موجب شده تا لطمه جدی را به تولید ملی وارد کند.

قاسمی ادامه داد: با وجود آنکه تیلاپیا از کیفیت مناسبی برخوردار نیست و در دنیا به ماهی فقرا معروف است، اما در کشور ما به سبب سودجویی عوامل واسطه و دلال با نرخ‌های بالایی به فروش می‌رسد.

مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پروری و صادرات آبزیان در پایان درباره اینکه با وجود فقدان کیفیت تیلاپیا به چه علت به سمت و سوی تولید آن در داخل رفتیم، بیان کرد: سازمان محیط زیست مجوز تولید تیلاپیا را به مناطقی که دسترسی به آب‌های آزاد ندارند، داده است و سازمان شیلات به سبب توجیه واردات به سمت و سوی تولید محدود تیلاپیا رفتند، در غیر این صورت این حجم سرمایه گذاری را در گونه‌ های بومی انجام می‌دادند.
منبع خبر: خبرگزاری تی نیوز
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت