ثبت اخبار شرکت شما
چرا مصرف روزانه نوشابه خطرناک است؟چرا مصرف روزانه نوشابه خطرناک است؟
تاریخ: 1398/07/17
شماره: 24437
بازدید: 25

درباره عوارض مصرف نوشیدنی‌ های شیرین زیاد شنیده‌ایم. متخصصان بارها هشدار داده‌اند که مصرف روزانه این نوشیدنی‌ ها می‌تواند باعث کاهش طول عمر و مرگ زودرس شود.

چرا مصرف روزانه نوشابه خطرناک است؟
fjrigjwwe9r2news:body
به گزارش سلامت نیوز ،اکنون در یک بررسی گسترده پژوهشگران دانشگاه هاروارد، به صورت اختصاصی و دقیق رابطه بین مصرف روزانه نوشیدنی‌ های شیرین و ابتلا به دیابت نوع 2، یکی از عوامل موثر در مرگ زودرس را مورد بررسی قرار داده‌اند.در این بررسی که اطلاعات آن طی مدت 20 سال جمع‌آوری شده است، وضعیت 129 هزار نفر بررسی شد.

نتایج این مطالعه نشان می‌ دهد احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 در افرادی که به صورت روزانه یک لیوان نوشابه شیرین گازدار یا آب میوه مصرف می‌کنند، طی چهار سال آینده، 16 درصد بیشتر از دیگران است. نکته‌ قابل تامل این است که این افزایش احتمال ابتلا، با جایگزینی نوشابه با گزینه رژیمی آن، تغییر نمی‌کند.

اما این مطالعه جدای از این هشدار، خبر خوبی نیز دارد.به گزارش سی ان ان، اگر شما عادت به مصرف نوشیدنی‌ های شیرین دارید و هر روز دو سه لیوان مصرف می کنید، از میزان خطری که سلامتی شما را تهدید می‌کند، وحشت نکنید.

پژوهشگران در این بررسی متوجه شدند زمانی که افراد تنها یک وعده از نوشابه خود را با آب، چای یا قهوه (بدون شکر) عوض کنند، احتمال ابتلای خود به دیابت نوع 2 را بین 2 تا 10 درصد کاهش می‌ دهند.

پس ناامید نشوید و در قدم اول یک وعده را با دیگر نوشیدنی‌ های غیرشیرین جایگزین کنید. البته بهتر است در طولانی مدت عادت خود در مصرف روزانه نوشابه را تغییر دهید تا بتوانید سال‌ های بیشتری را در سلامت زندگی کنید.
منبع خبر: سلامت نیوز
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت