ثبت اخبار شرکت شما
حداقل و حداکثر قیمت طلای سرخ اعلام شدحداقل و حداکثر قیمت طلای سرخ اعلام شد
تاریخ: 1398/08/16
شماره: 24660
بازدید: 74

نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: سازمان تعاون روستایی بنابر نرخ‌های اعلامی در نظر دارد که زعفران تولیدی کشاورزان را ۱۰ درصد بالاتر از قیمت بازار خریداری کند.

حداقل و حداکثر قیمت طلای سرخ اعلام شد غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت‌ وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت عرضه طلای سرخ در بورس کالا اظهار کرد: هم اکنون زعفران در بورس کالا به صورت فیزیکی و آتی عرضه می‌شود.

وی حداقل قیمت هر کیلو زعفران را ۶ میلیون تومان و حداکثر ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت‌ های فعلی بازار در مقایسه با ابتدای فصل برداشت ۱۰ تا ۱۵ درصد افت داشته است.

میری با اشاره به اینکه خرید توافقی زعفران آغاز نشده است، بیان کرد: اگرچه امسال وزارت جهاد کشاورزی از طریق سازمان تعاون روستایی در نظر دارد با هدف تنظیم بازار، زعفران تولیدی کشاورزان را خریداری کند، اما هم اکنون به سبب نبود زیرساخت‌ های لازم این اتفاق نیفتاده است.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: سازمان تعاون روستایی در ابتدا تنها ۳۰ درصد قیمت زعفران خریداری شده را پرداخت می‌کند، اما به سبب آنکه قیمت خرید توافقی نسبت به نرخ بازار ۱۰ درصد بالاتر است؛ بنابراین همین امر از زیان تولید کنندگان و افت چشمگیر قیمت در بازار جلوگیری می‌کند.

وی قیمت خرید توافقی هر کیلو زعفران از کشاورزان را از ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از مسئولان امر انتظار می‌رود هر چه سریع‌تر با فراهم شدن زیرساخت ها، خرید توافقی را آغاز کنند.

میری با اشاره به اینکه آمار دقیقی از میزان صادرات در دسترس نیست، بیان کرد: البته برآورد‌ها حاکی از آن است که صادرات در آبان رشد قابل توجهی داشته باشد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید خبر داد و گفت: سال گذشته وزارت جهاد کشاورزی مجموع تولید زعفران را ۴۰۰ تن اعلام کرد که امسال به سبب افزایش سطح زیر کشت، راندمان تولید و شرایط مناسب جوی در ابتدای سال برآورد شده است که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد کند، اما میزان دقیق آن پایان فصل اعلام خواهد شد.
منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت