ثبت اخبار شرکت شما
مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان آغاز شدمبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان آغاز شد
تاریخ: 1398/08/16
شماره: 24663
بازدید: 1479

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: مبارزه با موج جدید ریزش ملخ صحرایی در شهرستان‌های چابهار ،سرباز، نیکشهر و فنوج این استان آغاز شد.

مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان آغاز شد غلام حیدر زورقی در نشست ستاد گیاه پزشکی سیستان وبلوچستان اظهار داشت: براساس هشدار دبیر کمیسیون مبارزه با ملخ صحرایی فائو مبنی بر احتمال مهاجرت مجدد ملخ صحرایی از مناطق تولید مثل تابستانه در مرز بین کشورهای هند و پاکستان به سوی نوار ساحلی دریای عمان بویژه جنوب استان این آفت هم‌ اینک در بخشی از شهرستان‌های چابهار ،سرباز، نیکشهر و فنوج مشاهده شده است.

وی افزود: هم‌ اینک بیشترین ملخ صحرایی در شهرستان فنوج در جنوب سیستان و بلوچستان گزارش شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل کشت محصولات زراعی و افزایش سبزسبزی در مناطق جنوبی استان براثر بارندگی‌ های اخیر حرکت ملخ‌های بالدار به این مناطق می‌تواند یک خطر جدی برای بخش کشاورزی محسوب شود.

وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان پارسال در هجوم ملخ صحرایی به این استان با بسیج تمام امکانات مبارزه با این آفت را در سطح ۲۱۱هزار و ۵۳۵ هکتار از مراتع منطقه انجام داد و مانع آسیب رسانی به بخش کشاورزی شد.

زورقی اظهار داشت: ضروریست کشاورزان در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

ملخ‌ های صحرایی تمام گیاهان زراعی، باغی و حتی علف‌ های هرز را می‌خورند، این نوع ملخ قدرت پرواز بسیار زیادی دارد و در یک شبانه روز می‌تواند تا ۱۵۰ کیلومتر پرواز کند.

ملخ صحرایی از کشوری به کشور دیگر و از استانی به استان دیگر می‌تواند مهاجرت کند.

این نوع از ملخ‌ها در مسیر عبور خود با تغذیه از سبزینه‌ های مختلف ازجمله جنگل‌ ها، باغ‌های میوه، علوفه، غلات، صیفی و مراتع را از بین می‌برند و با توجه به قدرت تخریبی بالایی که دارند باعث قحطی در منطقه نیز می‌شوند.
منبع خبر: وزارت جهادکشاورزی
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت