ثبت اخبار شرکت شما
اختلاف ۵۰ درصدی قیمت قزل آلا از مزرعه تا بازاراختلاف ۵۰ درصدی قیمت قزل آلا از مزرعه تا بازار
تاریخ: 1398/09/11
شماره: 24815
بازدید: 155

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشورگفت: با توجه به سودجویی عوامل واسطه و در سایه کمبود نظارت دستگاه‌های مسئول، قیمت قزل آلا از مزرعه تا بازار ۵۰ درصد اختلاف دارد.

اختلاف ۵۰ درصدی قیمت قزل آلا از مزرعه تا بازار آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور در گفت و گو ، درباره آخرین وضعیت بازار قزل آلا اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو قزل آلا با نرخ ۱۹ هزار تا ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان سر مزرعه از تولید کنندگان خریداری می‌شود که به سبب افزایش هزینه‌ های تولید، این نرخ غیر منطقی است.

وی قیمت هر کیلو قزل آلا در عمده فروشی‌ ها را ۲۱ هزار تا ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در خرده فروشی‌ ها هر کیلو قزل آلا همانند ماه‌ های قبل با نرخ ۳۵ تا ۳۷ هزار تومان عرضه می‌شود که تولید کنندگان به سبب اختلاف چند برابری مزرعه تا بازار ناشی از سودجویی دلالان و عوامل واسطه گلایه‌ مند هستند.

نبی زاده با انتقاد از اختلاف ۵۰ درصدی قیمت مزرعه تا بازار در سایه کمبود نظارت دستگاه‌ های مسئول و سودجویی عوامل واسطه بیان کرد: بنابرآخرین برآورد‌ها قیمت واقعی هر کیلو قزل آلا سر مزرعه ۲۴ هزار تومان است که فروش با نرخ ۱۹ تا ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان به معنای زیان ۵ هزار تومانی تولید کنندگان در فروش هر کیلو ماهی است.

افت ۴۰ درصدی صادرات قزل آلا نسبت به سال قبل

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی درباره آخرین وضعیت تولید قزل آلا گفت: بنابر آخرین آمار تولید قزل آلا ۱۴۰ تا ۱۵۰ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوتی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه صادرات قزل آلا تعریفی ندارد، افزود: بنابر آخرین آمار مجموع صادرات قزل آلا از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ تا ۴۰ درصد افت داشته است.

نبی زاده ادامه داد: با وجود آنکه صادرات برخلاف سال‌های گذشته تعریفی ندارد، بنابراین از طریق سازمان دامپزشکی پیگیر صادرات به چین هستیم چرا که استاندارد‌های لازم در خصوص صادرات به چین نوشته شده است.

این مقام مسئول در پایان درباره آخرین وضعیت بازار قزل آلا در شب یلدا تصریح کرد: طبق روال همه ساله از چند روز مانده به شب یلدا، قیمت قزل آلا به سبب ازدیاد تقاضا در خرده فروشی‌ ها افزایش می‌یابد که این امر هیچ ارتباطی به تولید کننده ندارد.
منبع خبر: خبرگزاری تی نیوز
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت