ثبت اخبار شرکت شما
ظرفیت تولید ماهی در چهارمحال و بختیاری به ۳۰ هزار تن رسیدظرفیت تولید ماهی در چهارمحال و بختیاری به ۳۰ هزار تن رسید
تاریخ: 1398/11/24
شماره: 25444
بازدید: 152

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه این استان چندین سال است رتبه نخست تولید ماهیان سردآبی کشور را به خود اختصاص داده است.

ظرفیت تولید ماهی در چهارمحال و بختیاری به ۳۰ هزار تن رسید ذبیح‌الله غریب میزان تولید ماهی سردآبی استان را ۲۴ هزار تن ماهی قزل‌آلا در سال عنوان کرد و گفت: این استان تولید بیش از ۱۵ درصد از ماهیان سردآبی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی، از تقاضای دریافت تخصیص آب برای احداث و تکمیل مزارع پرورش ماهی سردآبی در نقاط مختلف استان از سوی تعداد زیادی از متقاضیان خبر داد و تصریح کرد: در صورتی که طرح‌ های نیمه‌ تمام این استان از جمله مجتمع پرورش ماهی ۴۵۰ تنی شهرستان کیار فعال و راه‌اندازی شود، ظرفیت تولید این محصول در استان به ۳۰ هزار تن خواهد رسید.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، سرانه مصرف ماهی در این استان را ۷ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: سرانه مصرف ماهی در کشور ۱۰ کیلوگرم و میانگین جهانی بالای ۲۰ کیلوگرم است.

غریب، از فعالیت بیش از ۴۰۰ مزرعه پرورش ماهی دارای پروانه بهره‌ برداری در سطح استان خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۹۹ درصد مزارع در حوضه سرشاخه‌ های کارون قرار دارد.

وی گفت: با برنامه‌ ریزی‌ انجام شده سال آینده صادرات ماهیان سردآبی به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و روسیه به بیش از ۵۰۰ تن خواهد رسید.
رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود:با ارائه کد تاییدیه فنی بهداشتی دامپزشکی جهانی به ۲۰ واحد بهره‌ بردار و تولید کننده آبزی‌پرور، فرآیند صادرات محصول ماهی سردابی با کیفیت و مشتری‌ پسند از این استان به خارج از کشور فراهم شد.

غریب، با اشاره به اشتغال ۲ هزار و ۵۰۰ نفری صنعت آبزی‌ پروری در این استان، گفت: این استان ۱۰ سال متوالی رتبه نخست تولید ماهیان سردابی کشور را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است ، چهارمحال و بختیاری با قرار گرفتن در سرچشمه رودخانه‌ های کارون ، زاینده رود و دز و داشتن حدود یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر ساحل رودخانه استعداد و ظرفیت مستعدی برای پرورش ماهی وآبزی پروری دارد.
منبع خبر: خبرآنلاین
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت