ثبت اخبار شرکت شما
بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد/قیمت مرغ به هر کیلو ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسیدبازار نهاده های دامی تعریفی ندارد/قیمت مرغ به هر کیلو ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسید
تاریخ: 1399/01/05
شماره: 25713
بازدید: 124

کارشناس صنعت طیور گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای خرید مرغ مناسب بوده و تنها مرغداران به سبب مازاد ۸۰ هزارتنی تولید متضرر شدند.

بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد/قیمت مرغ به هر کیلو ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان رسید برومند چهار آیین کارشناس صنعت طیور، درباره آخرین وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو مرغ زنده درب واحدهای مرغداری ۸ هزار و ۲۰۰ تا ۸ هزار و ۳۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۱۲ هزار و ۲۰۰ تا ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان است.

وی عرضه مرغ منجمد را یکی از دلایل زیان مرغداران در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، مرغداران در فروش هر کیلو مرغ بالای ۲ هزار تومان متضرر هستند.

چهارآیین قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: طی ماه های اخیر مرغداران از محل فروش مرغ به سبب عرضه کمتر از نرخ واقعی رقمی حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان متضرر شدند.

بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد

این کارشناس صنعت طیور مازاد ۸۰ هزارتنی تولید مرغ را آوار بزرگی بر سر مرغداران دانست و گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای خرید مرغ در بازار مناسب بوده و تنها به سبب افزایش جوجه ریزی و مازاد تولید، مرغداران متضرر هستند.

وی با اشاره به اینکه بازار نهاده های دامی تعریفی ندارد، بیان کرد: هم اکنون هر کیلو ذرت برای مرغدار ۲ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۳۰۰ تومان و کنجاله سویا ۳ هزار تومان برای تولید کننده تمام‌می شود‌.

این فعال بخش خصوصی در پایان تصریح کرد: قیمت ریز مغذی، واکسن، دارو به سبب فقدان نظارت در ماه های اخیر رشد چند برابری داشته که این امر بر هزینه های تولید دامن‌می زند.
منبع خبر: خبرگزاری صدا وسیما


کلمات کلیدی


بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت