ثبت اخبار شرکت شما
تجارت فرامرزی ایران ۴۵ رتبه ارتقا پیدا کردتجارت فرامرزی ایران ۴۵ رتبه ارتقا پیدا کرد
تاریخ: 1399/01/06
شماره: 25720
بازدید: 146

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت گفت: تجارت فرامرزی ایران از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۴۵ رتبه ارتقا پیدا کرده است.

تجارت فرامرزی ایران ۴۵ رتبه ارتقا پیدا کرد علی رهبری رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت در گفت‌ وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، بیان کرد: سیستماتیک کردن فرآیند ارائه نماد الکترونیک یکی از اقدامات مناسبی بود که اخیرا انجام شد، با شروع این طرح دو گام از فرآیند صدور نماد که توسط کارشناسان و مبتنی بر کاغذ انجام می‌شد سیستمی شده و با کمک پایشگرهای هوشمند ارزیابی می‌شود.

او بیان کرد: با اجرای این طرح مجموعه چرخه صدور نماد برای کسب و کارهای الکترونیکی به صورت سیستمی و بدون دخالت عامل انسانی پیش می‌رود که باعث می‌شود فرآیند انجام که آن بیش از چند روز طول می‌کشید در کمتر از یک ساعت قابل انجام است.

رهبری گفت: یکی از شاخص‌ های حوزه تجارت ما به نام تجارت فرامرزی از سال ۲۰۱۸ تا سال ۲۰۱۹، ۴۵ رتبه ارتقا پیدا کرده است توجه داشته باشید که این افزایش رتبه در مقایسه با سایر کشور‌ها به دست آمده که همه آن‌ها برای بهبود رتبه تلاش می‌کنند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صنعت درباره پیچیدگی‌ های ارائه مجوز کسب و کار اظهار کرد: بسته به نوع فعالیت اقتصادی مجوزهای مورد نیاز سازمان متفاوت است و ممکن است به مجوزهایی مثل زمین و مجوز راه اندازی واحد صنعتی،‌ حفاظت محیط زیست و مواردی از این قبیل نیاز پیدا کند که فرآیند را طولانی‌ تر می‌کند اما به نوع کسب و کار بستگی دارد.

او بیان کرد: ما پیشنهاد تصویب صدور نماد را برای شورای اجرای فناوری اطلاعات ارسال کردیم تا کسب و کارهای نیازمند به مجوز در صورتی که در آثار امنیتی به همراه نداشته باشند بتوانند با سقف تراکنش محدود و مشخصی نماد الکترونیک دریافت کند. تعاملات لازم با بانک مرکزی برای کنترل تراکنش‌ ها انجام شده و آمادگی لازم برای اجرای آن وجود دارد.

رهبری تأکید کرد: ‌کسب و کاری که نیاز به اخذ مجوز داشته باشد اما شروع فعالیت آن آثار جانی و امنیتی به همراه نداشته باشد می‌توانند در دوره آغاز فعالیت خود را آغاز کرده و هر زمان که به رشد کافی دست پیدا کرد مسیر مجوز را طی کرده و سقف تراکنش برای او برداشته شود.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت اظهار کرد: این راهکار در کشورهای بسیاری تحت عناوین مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که آن را سند باکس ،‌تست آغازین، آموزش و مواردی از این قبیل می‌نامند.
منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان


کلمات کلیدی


بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت