ثبت اخبار شرکت شما
شهرک نوآوری کشاورزی راه‌اندازی می‌شودشهرک نوآوری کشاورزی راه‌اندازی می‌شود
تاریخ: 1399/04/09
شماره: 26352
بازدید: 12

تفاهم‌ نامه راه‌اندازی شهرک نوآوری و استارتاپی حوزه کشاورزی بین شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف امضا شد.

شهرک نوآوری کشاورزی راه‌اندازی می‌شود تفاهم‌ نامه راه‌اندازی شهرک نوآوری و استارتاپی در حوزه کشاورزی دیروز یکشنبه ۸ تیرماه جاری در جلسه‌ای با حضور دکتر محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و دکتر محمد مجابی، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی امضا شد.

بر اساس این تفاهم ‌نامه بنا است که مجتمع خدمات فناوری دانشگاه شریف در راه‌اندازی این شهرک همکاری کند.

در این جلسه، دکتر مجابی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی با اشاره به ظرفیت ‌های موجود برای فعالیت‌ های استارتاپی در حوزه کشاورزی و ضرورت استفاده از این ظرفیت‌ ها، اظهار کرد: وزیر جهاد کشاورزی بر استفاده از استارتاپ‌ها و شرکت ‌های دانش ‌بنیان در حوزه کشاورزی تاکید دارد و از آنجایی که ما شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی هستیم، تلاشمان این است که اولین شهرک استارتاپی کشاورزی را راه‌اندازی کنیم تا به عنوان پایلوت مورد استفاده قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ادامه داد: در همین راستا زمینی حدود ۵۰ هکتار در کرج در نظر گرفتیم تا این مجموعه در آنجا راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت ‌های مد نظر توجه به عرضه محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: عمده عرضه محصولات کشاورزی در حال حاضر از طریق میدان‌های میوه و تره بار صورت می‌گیرد و با توجه به ظهور و بروز فروش دیجیتال در بخش‌ های مختلف در نظر داریم که این مسئله را در حوزه کشاورزی نیز فعال کنیم.

دکتر مجابی همچنین گفت: شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی همچنین مسئولیت ماهیان خاویار را دارد و اینکه چگونه بتوانیم از چرخه تولید در مراحل مختلف حمایت کنیم، از جمله اولویت‌ های دیگر است که در این زمینه هم می‌توان از ظرفیت ‌های موجود بهره برد. همچنین یکی از معضلات ما مربوط به بسته‌ بندی است و این هم از زمینه ‌های دیگری است که باید به آن توجه کرد.

وی همچنین به شرایط موجود برای فعالیت در مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: این مناطق در حال حاضر بیشتر در حوزه واردات مورد نظر هستند، اما این شرایط وجود دارد که پس از اجرای طرح پایلوت بتوانیم در مناطق آزاد نیز موارد مشابه را راه‌اندازی کنیم.

در بخشی از این نشست دکتر محمد رضا موحدی، معاون پژوهش‌ وفناوری دانشگاه شریف نیز در رابطه با یافتن اولویت‌ ها و ظرفیت ‌های بالقوه موجود اظهار کرد: می‌توان کار را با چند رویداد استارتاپی آغاز کرد و با این کار می‌توان نظرات فارغ‌التحصیلان و دانشجویان را هم به این حوزه جلب کرد و سپس روی چند مسئله خاص تمرکز کرد.‌

وی افزود: همچنین این امکان وجود دارد که در شتاب دهنده دانشگاه شریف کار شتاب‌دهی شرکت ‌ها را انجام بدهیم.

دکتر موحدی تاکید کرد: از آنجایی که حوزه کشاورزی وسیع است، باید با بررسی در مرحله پایلوت، روی چند موضوع برای اجرا تمرکز کنیم.
منبع خبر: خبرگزاری ایانا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت