ثبت اخبار شرکت شما
کشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز داردکشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز دارد
تاریخ: 1399/05/09
شماره: 26548
بازدید: 1600

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران گفت: سالانه بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده ماهی برای تولید نیاز داریم که حدود ۴۰ درصد آن در داخل کشور تولید می شود.

کشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز دارد حسین عبدالهی در گفت و گو با ایسنا میزان تولید آبزی پروری در سال گذشته را ۵۲۶ هزار تن عنوان و اظهار کرد: یکی از برنامه های ما در سال 1398 در حوزه آبزی پروری که توانستیم آن را محقق کنیم، تولید ۵۰۰ تن ماهی تیلاپیا بود که این تولید با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست در چهار استان خراسان جنوبی، قم، سمنان و یزد صورت گرفت.

وی در مورد تامین تخم چشم زده برای تولید ماهی قزل آلا نیز گفت: سال گذشته ۳۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده برای تولید قزل آلا وارد کشور شد.

تخم چشم زده به تخم های لقاح یافته ماهی قزل آلا که به اندازه کافی رشد کرده اند و آماده جابجایی هستند می گویند.تخم چشم زده به این علت معروف شده که چشمان ماهی درون تخم تشکیل شده و قابل دیدن است.

عبدالهی تصریح کرد: امسال به علت شیوع کرونا شرایط سختی در بازار مصرف و صادرات آبزیان پرورشی بوجود آمده و فروش ماهی با مشکل روبرو شده است.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران خاطر نشان کرد که سالانه بین ۴۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده برای تولید نیاز داریم که حدود ۴۰ درصد آن در داخل کشور تولید می شود.
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت