ثبت اخبار شرکت شما
۱۰ درصد گوجه فرنگی کشور از طریق گلخانه تولید می‌شود۱۰ درصد گوجه فرنگی کشور از طریق گلخانه تولید می‌شود
تاریخ: 1399/05/11
شماره: 26561
بازدید: 19

مدیرکل امور استان‌ها وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه در حال حاضر مساحت گلخانه‌های کشور ۱۸ هزار هکتار است، گفت: فقط ۱۰ درصد گوجه فرنگی کشور از طریق این گلخانه‌ها تولید می‌شود.

۱۰ درصد گوجه فرنگی کشور از طریق گلخانه تولید می‌شود محمد رضا قدسی در حاشیه سفر به دامغان با بیان اینکه سالانه شش میلیون تن گوجه فرهنگی در کشور تولید می‌شود که ۱۰ درصد آن گلخانه‌ای است، تاکید کرد: در حال حاضر مساحت گلخانه‌ های کشور ۱۸ هزار هکتار است که تا سال آینده مساحت گلخانه‌ های کشور به ۲۳ هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مهم‌ ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی افزایش گلخانه در سراسر کشور است و دولت نیز از این سیاست حمایت می‌کند، افزود: بیماری کرونا در توسعه طرح‌های جهاد کشاورزی وقفه ایجاد کرد که خوشبختانه یک ماه است دوباره این طرح‌ها در حال انجام هستند.

محمد رضا قدسی معاون هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی در جریان سفر خود به دامغان از بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در منطقه ذیل آباد این شهرستان با مساحت ۲۶ هکتار و با اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال و گلخانه تمام شیشه هیدرو پونیک با مساحت پنج هزار متر و اعتبار ۶۰ میلیارد ریال و تولید سالانه ۲۰۰ تن گوجه فرنگی بازدید کرد.
منبع خبر: خبرگزاری ایلنا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت