ثبت اخبار شرکت شما
خرید توافقی شیرخام ادامه دارد/پرداخت مطالبه دامداران تا ۲۰شهریورخرید توافقی شیرخام ادامه دارد/پرداخت مطالبه دامداران تا ۲۰شهریور
تاریخ: 1395/06/02
شماره: 7409
بازدید: 324

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با بیان اینکه خرید توافقی شیر خام همچنان ادامه دارد، گفت: مطالبات دامداران حداکثر تا ۲۰ شهریور ماه تسویه خواهد شد.

خرید توافقی شیرخام ادامه دارد/پرداخت مطالبه دامداران تا ۲۰شهریور به گزارش خبرنگار مهر، حسین صفایی در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اینکه به گفته دامداران دولت هنوز مبلغی بابت خرید توافقی شیر خام به تولیدکنندگان پرداخت نکرده است، این مطالبات چه زمانی تسویه می شود، اظهار داشت: خرید توافقی شیر خام حدود ۲ ماه است که آغاز شده و ما تاکنون حدود ۳۵ درصد مطالبات دامداران را پرداخت کرده ایم.

وی با بیان اینکه بخشی از مطالبات از محل فروش خامه و «شیر خشک استحصالی از شیر خام خریداری شده» و بخشی از محل تسهیلات بانکی پرداخت می شود، افزود: هیچ مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد و کلیه مطالبات دامداران حداکثر بین پانزدهم تا بیستم شهریور ماه تسویه می شود.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه خرید توافقی شیر خام در حال حاضر در ۱۰ استان کشور انجام می شود، اضافه کرد: افت شدید قیمت شیر خام باعث شد دولت اقدام به خرید توافقی این کالا کند و در پی اجرای این طرح، نرخ شیر در استان هایی که خرید در آنجا انجام می شود، به ۱۲۵۰ تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه خرید توافقی شیر خام تا زمانی که اطمینان یابیم خروج دولت از این بازار باعث افت قیمت شیر نمی‌شود، ادامه دارد گفت: در کنار خرید توافقی، دولت برنامه‌های دیگری را به منظور تعادل بازار و افزایش مصرف سرانه لبنیات در دستور کار خود قرار داده است.

صفایی با بیان اینکه یکی از این برنامه‌ها در نظر گرفتن مشوق صادراتی برای افزایش صادرات فرآورده‌های لبنی بوده است، افزود: علاوه بر این پیش‌بینی شده که در سبد رفاهی که بین خانوارهای ضعیف توزیع می شود، یک کیلوگرم پنیر افزوده شود، ضمن اینکه توزیع شیر مدارس نیز از ابتدای مهرماه آغاز خواهد شد تا سرانه مصرف لبنیات در کشور افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر روزانه بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ تن شیر به شکل توافقی از دامداران خریداری می‌شود، ادامه داد: ما هیچ محدودیتی در این زمینه نداریم و آمادگی داریم که سطح خرید را افزایش دهیم.
منبع خبر: خبرگزاری مهر
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت