ثبت اخبار شرکت شما
افزایش ۳۴ میلیون دلاری تراز تجاری شیلات در پنج ماهه  امسالافزایش ۳۴ میلیون دلاری تراز تجاری شیلات در پنج ماهه امسال
تاریخ: 1395/06/29
شماره: 7634
بازدید: 492

طی پنج ماهه ابتدایی امسال با صادرات ۳۲ هزار و ۸۲۴ تن از انواع آبزی تراز تجاری شیلات در مقایسه با مدت مشابه گذشته از ارزش ۳۴ میلیون دلاری برخوردار شد.

افزایش ۳۴ میلیون دلاری تراز تجاری شیلات در پنج ماهه  امسال مدیرکل دفتر توسعه بازار سازمان شیلات در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: طی پنج ماهه ابتدایی امسال، ۳۲ هزار و ۸۲۴ تن انواع آبزیان پرورشی گرم‌آبی، قزل‌آلا و انواع ماهی جنوب به ارزش تقریبی ۹۵ میلیون دلار صادر شد.

عیسی گلشاهی افزود: این مقدار از آبزیان صادرشده از لحاظ وزنی از رشد ۵۱ درصدی و از لحاظ ارزشی از رشد ۳۶ درصدی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین میزان صادرات بعد از انواع ماهیان، مربوط به خوراک آبزیان است که ۲۳۹ درصد نسبت به سال گذشته از لحاظ وزنی رشد داشته است.

مدیرکل دفتر توسعه بازار سازمان شیلات ایران ادامه داد: در سال گذشته که ایران به‌عنوان تاجر در صادرات خوراک آبزیان در بازارهای جهانی حضور داشت، یک‌هزار تن صادر شد؛ در حالی که امسال این رقم به سه‌هزار و ۴۴۵ تن و ارزش ۳,۵ میلیون دلار رسیده است.

گلشاهی سهم میگو در صادرات پنج ماهه نخست امسال را یک‌هزار و ۴۰ تن برشمرد و تصریح کرد: این مقدار میگوی صادرشده ارزشی معادل ۴,۵ میلیون دلار دارد و به‌علت کاهش موجودی میگو و صادرات در فصل صید به این رقم رسیده است.

وی صادرات انواع دیگر آبزیان را مربوط به ماهیان زینتی و انواع دیگر برشمرد و یادآور شد: طی مدت فوق ۴۰۰ کیلوگرم خاویار پرورشی صادر شد و کشورهای هدف محصولات آبزی شامل چین، ویتنام، امارات، عمان، روسیه، بلژیک، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، لبنان و عراق هستند.

افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان ایرانی

مدیرکل دفتر توسعه بازار سازمان شیلات ایران از مثبت شدن تراز تجاری آبزیان خبر داد و تأکید کرد: تراز تجاری در بخش آبزیان از لحاظ دلاری حدود ۳۴ میلیون دلار افزایش داشته است.

گلشاهی اظهار داشت: در سنوات گذشته رشد تراز تجاری در نیمه دوم سال اتفاق می‌افتاد، در حالی که امسال طی پنج ماه شاهد این تغییر مثبت هستیم.

وی در پایان گفت: افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری در حوزه آبزیان یکی از مهم‌ ترین دلایل مثبت شدن تراز تجاری است که امید می‌رود شاهد روند صعودی آن در آینده‌ای نزدیک باشیم.
منبع خبر: خبرگزاری ایانا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت