ثبت اخبار شرکت شما
صادرات  3 ۱۰۵  تن قزل‌آلای ویژه ایرانی به روسیه / آبزیان ایرانی بر سر سفره رومانی‌ هاصادرات 3 ۱۰۵ تن قزل‌آلای ویژه ایرانی به روسیه / آبزیان ایرانی بر سر سفره رومانی‌ ها
تاریخ: 1395/08/08
شماره: 9911
بازدید: 645

بر اساس قرارداد منعقدشده با کشور روسیه قرار است یک‌هزار و ۵۳ تن قزل‌آلای ایرانی که رنگی شبیه سالمون و وزن مشخصی داشته باشد، به این کشور صادر شود.

صادرات  3 ۱۰۵  تن قزل‌آلای ویژه ایرانی به روسیه / آبزیان ایرانی بر سر سفره رومانی‌ ها مدیرکل توسعه بازار سازمان شیلات ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایانا با اعلام این خبر گفت: بر اساس قرارداد منعقدشده با کشور روسیه قرار است یک‌ هزار و 53 تن قزل‌آلای ویژه ایرانی به این کشور صادر شود که تاکنون شش محموله صادر شده و مابقی آن تا پایان سال انجام می‌شود.

عیسی گلشاهی افزود: ماهانه ۲۷۰ تن ماهی قزل‌آلایی که دارای رنگدانه نزدیک به سالامون باشد و از لحاظ غذایی ارزش بالایی داشته باشد، به این کشور صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای رنگ‌ دهی به گوشت این ماهی، پرورش‌دهندگان کافی است از رنگدانه‌های مجاز خوراکی در پایان دوره پرورش استفاده کنند تا مطابق سلیقه مشتریان روسی شود.

گلشاهی ادامه داد: قزل‌آلای ایرانی با وزن‌های ۸۰۰ گرم تا یک کیلوگرمی و سرزده و شکم‌خالی در بازار روسیه خواهان زیادی دارد.

وی تصریح کرد: برای میگوی ایرانی تقاضاهای زیادی نیز از سوی روسیه و سایر کشورها وجود دارد، اما هنوز محصول برداشت‌ شده از استخرهای پرورشی در مرحله عمل‌آوری بوده و صادرات نشده است.


قزل‌آلا و میگوی ایرانی راهی رومانی می‌شود

مدیرکل توسعه بازار سازمان شیلات ایران از مذاکره برای صادرات آبزیان ایرانی به کشور رومانی خبر داد و یادآور شد: کشور رومانی خواهان قزل‌آلا و میگوی ایرانی بوده و مذاکرات با این کشور در حال انجام است که به‌زودی محقق می‌شود.

گلشاهی تأکید کرد: کشور رومانی خواهان صادرات محصولات خود به ایران است و در مقابل واردات آبزیان ایرانی را خواهان است.

وی در پایان درباره میزان صادرات آبزیان در شش‌ماهه نخست امسال اظهار داشت: حدود ۴۰ هزار تن انواع آبزی تاکنون به کشورهای مختلف صادر شده که ارزش تقریبی آن ۱۱۰ میلیون دلار است و از لحاظ وزنی از رشد ۵۸ درصدی و از لحاظ ارزشی از رشد ۴۲ درصدی برخوردار است.
منبع خبر: خبرگزاری ایانا
بانک اطلاعات پخش کنندگان ، عمده فروشان و بنکداران محصولات غذایی
تبلیغ در سایت تبلیغ در سایت