تولید تخم مرغ در کشور به بالای یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن می‌رسد

  • 1401/07/06
  • 130 بازدید

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن برسد.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن تصریح کرد: قیمت کنونی هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۸ تا ۳۹ هزار تومان معادل شانه ای ۷۶ تا ۷۸ هزار تومان است.

وی افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، اتحادیه به ازای هر کیلو تخم مرغ نرخ ۵۰ هزار تومانی را پیشنهاد داده، اما وزارت جهاد نرخ کارشناسی شده را به ما اعلام نکرده است.

مقام مسئول اظهار داشت: در شرایط کنونی روزانه ۳ هزار و ۱۰۰ تا ۳ هزار و ۲۰۰ تن تخم مرغ تولید می شود، اما بدلیل جوجه ریزی مناسب ماه های اخیر پیش بینی می شود که تولید طی ماه های آبان و آذر به ۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن عنوان کرد: با افزایش تولید تخم مرغ از ماه آینده و احتساب مصرف داخل، ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن محصول در روز مازاد بر نیاز کشور است.

هفته گذشته طی نامه ای معاون اول رئیس جمهور به وزارت جهاد دستور داده که در رابطه با اصلاح قیمت اقدامات لازم انجام شود، تشکل های طیور همچنان منتظر تشکیل جلسه برای اعلام قیمت هستند.

بنابر آمار اعلامی اتحادیه مرغداران میهن از ابتدای سال ۳ هزار تن تخم مرغ صادر شد، همواره به سبب پیش بینی تولید تخم مرغ به بالای یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن صادرات به صورت مستمر انجام شود.باشگاه خبرنگاران جوان02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152