اخبار جدید صنایع غذاییاخبار صنایع غذایی FOOD NEWS RSS
خودکفایی در تولید شکر با شروطی همراه است/ کمبود کارخانه فرآوری چغندر قند تا کی ادامه دارد؟ - 1396/05/02
با توجه به ظرفیت بی شمار استان خوزستان طی یک دوره چند ساله با توسعه کشت چغندر قند پاییزه و راه اندازی کارخانه های جدید، کشور برای همیشه از واردات شکر بی نیاز خواهد شد.
نان به زودی گران می شود - 1396/05/02
رئیس اتحادیه نان‌ های حجیم و نیمه حجیم صنعتی گفت: اگرچه هزینه و قیمت تمام شده نان از سوی سازمان حمایت باید مورد بررسی قرار می‌گیرد، اما پیش بینی می‌شود که حدود ۳۰ الی ۳۵ درصد نرخ افزایش یابد.
الگوی مصرف زعفران دنیا را باید تدوین کنیم/کاهش٦٠٠هزار تومانی قیمت - 1396/05/02
عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه زعفران در حدود دو ماه اخیر حدود ٦٠٠ هزار تومان ارزان شده و روند کاهشی آن ادامه دارد، گفت: باید برای این محصول در دنیا الگوی مصرف تعریف کنیم.
گرما موجب افت تولید و افزایش قیمت تخم مرغ شد/عرضه مستقیم در میادین میوه و تره بار - 1396/05/02
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخم گذار،علت بالارفتن قیمت تخم مرغ را گرما و افت تولید دانست و گفت: اکنون هر کیلو گرم تخم مرغ با قیمت 52 تا 53 هزارریال به صورت مستقیم در میادین میوه و تره بار عرضه می شود.
بازار میوه‌های ممنوعه از رونق افتاد - 1396/05/02
قاچاق میوه یکی از معضلات و چالش هایی به شمار می‌رود که مقابله و مهار آن ضروری است از این رو نظارت سرسختانه بازرسان داخلی در میادین میوه و تره بار فضا را برای فروش آزادانه آن در مغازه های سطح شهر محدود کرده است.
تجدید نظر استاندارد روغن‌های نباتی به ایران واگذار شد - 1396/05/02
در چهلمین اجلاس کمیته کدکس غذایی، تجدید نظر در استاندارد روغن‌ های نباتی به جمهوری اسلامی ایران واگذار شد.
مذاکره ایران با بزرگترین شرکت‌ های تامین‌ کننده غلات جهان - 1396/05/02
معاون وزیر جهاد از آغاز مذاکره با بزرگترین شرکت‌ های تامین کننده غلات جهان خبر داد و گفت: ما از آنها خواسته‌ایم توسعه صادرات گندم آسیابانی و دوروم ایران را در دستور کار خود قرار دهند.
بازگشت چای فرآوری شده ایرانی به کشور به‌ نام چای هند و پاکستان - 1396/05/02
عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت :تغییرذائقه شهروندان با فرآوری مختلف چای توسط برخی از کشورهای خارجی موجب شده، ذائقه ای شهروندان به سمت خرید چای های خارجی گرایش پیداکند.
اظهارات ضد و نقیض در مورد سلامت سفره‌ های یکبار مصرف - 1396/05/02
برخی فعالان صنفی درباره غیر بهداشتی و مضر بودن سفره‌های یکبار مصرف هشدار می‌دهند اما در کنار این اظهارات برخی کارشناسان بر این نکته تاکید دارند که استفاده از این سفره‌ها هیچ گونه ضرری به همراه ندارد.
شیرینی خامه‌ای آلوده به رنگ‌ های شیمیایی است / فریب رنگ و لعاب را نخورید - 1396/05/02
رئیس انجمن علوم و صنایع غذایی ایران گفت: علاوه بر آبمیوه و آلوچه، در خامه برخی از شیرینی‌ ها نیز از رنگ‌ های غیر خوراکی و صنعتی استفاده می‌شود و با رنگ و لعاب‌ های شیمیایی، مشتریان زیادی را به خرید ترغیب می‌کنند.