اخبار جدید صنایع غذاییاخبار صنایع غذایی FOOD NEWS RSS
۱۱ استان کشور درگیر بیماری طیور است - 1395/10/17
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه یازده استان کشور درگیر بیماری طیور شده‌اند، گفت: نگرانی در مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ وجود ندارد.
خرید 88 هزار تن سویا از کشاورزان - 1395/10/17
معاون داخلی بازرگانی دولتی گفت: تا کنون 88 هزار تن سویا به ارزش ریالی 170 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده که از این میزان 100 میلیارد تومان پرداخت و مابقی به تدریج به حساب آنها واریز خواهد شد.
واردات تیلاپیا تهدیدی برای بازار فروش قزل آلای ایرانی - 1395/10/17
مدیر عامل اتحادیه ماهیان سردآبی گفت:سازمان شیلات به جای حمایت از تولید کنندگان اقدام به واردات تیلاپیا در بازار کرده و این محصول سهم عمده ای از بازار قزل آلا را به خود اختصاص داده است.
حمایت از کشاورزان و برنامه ریزی بلند مدت لازمه تحقق امنیت غذایی در کشور - 1395/10/16
یک کارشناس کشاورزی معتقد است برای تحقق امنیت غذایی باید علاوه بر حمایت مناسب از کشاورزان، برنامه ریزی دراز مدت تدوین شود.
از سرگیری واردات برنج با تعرفه ۴۰ درصدی به کشور - 1395/10/16
در جلسه اخیر شورای اقتصاد مصوب شد که واردات برنج مجددا و با همان شرایط مصوب سال گذشته از سر گرفته شود و محموله‌ های منتظر در مرزهای کشور پس از ابلاغ این مصوبه می‌توانند ترخیص شوند.
نظارت شبانه روزی سازمان دامپزشکی بر روند تولید گوشت مرغ و تخم مرغ - 1395/10/16
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به طرح تشدید ضوابط قرنطینه ای برای کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، مصرف کنندگان گوشت مرغ و تخم مرغ نگران این بیماری نباشند.
6 کشور خارجی به نمایشگاه بین المللی ماشینهای کشاورزی تهران می آیند - 1395/10/16
نخستین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و ادوات کشاورزی، سیستم های آبیاری و صنایع وابسته با حضور برند های مطرح اسپانیا، ترکیه، یونان، ایتالیا، آلمان و چین از هفدهم دی ماه در تهران آغاز می شود.
خرید تضمینی با قیمت مناسب، تولید گندم را افزایش داد - 1395/10/16
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، دغدغه اصلی مسئولان را خودکفایی در تولید گندم عنوان می‌کند چرا که با توجه به سهم عمده نان در سبد غذایی کشور، گندم کالای استراتژیک محسوب می شوند.
جمع‌آوری و امحای ۱۲۰ هزار تن پرتقال یخ‌ زده مازندران - 1395/10/16
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران گفت: ۳۰ میلیارد تومان برای کمک بلا عوض به باغداران مرکبات شمال مصوب شده که برای امحای ۱۲۰ هزار تن پرتقال یخ‌ زده به باغداران پرداخت می‌ شود.
چهارمین نمایشگاه خشکبار و آجیل در تهران برگزار شد - 1395/10/16
چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خشکبار، آجیل، میوه‌ های خشک با مشارکت سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی،اتاق‌های بازرگانی کشورهای اسلامی وسازمان حلال برگزار می شود.