۴۲۰ هزار تن کلزا در مزارع کشور تولید شد

  • 1398/03/19
  • 528 بازدید

مشاور وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۴۲۰ هزار تن دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری در سطح کشور تولید شده که نسبت به مدت مشابه گذشته ۲۰ درصد افزایش نشان می دهد.

علیرضا مهاجر در گفت و گو ، سطح زیر کشت دانه‌ های روغنی کلزا را ۲۱۰ هزار هکتار برآورد کرد و اظهار داشت: سال گذشته میزان تولید محصول کلزا در کشور ۳۴۰ هزار تن بوده است.

وی پیش بینی برداشت دانه‌ های روغنی کلزا را بیش از ۵۰۰ هزار تن برآورد کرد و گفت: سیلاب بهار امسال بیش از ۸۰ هزار هکتار از مزارع کلزا در استان‌ های گلستان، لرستان، مازندان و خوزستان را نابود کرد.

مجری برنامه افزایش دانه‌ های روغنی وزارت جهاد کشاورزی بخش عمده تولید دانه روغنی کلزا قابل برداشت در استان گلستان را ۱۵۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: با این حال افزایش ۲۰ درصدی این محصول را شاهد هستیم.

مهاجر همچنین افزایش ۲۰۰ برابری تولید محصول کلزا از سال ۹۴ تاکنون را یادآور شد و تاکید کرد: میزان تولید این محصول روغنی از ۴۶ هزار تن به ۴۲۰ هزار تن افزایش یافته است.

به گفته وی امسال افزون بر ۱۸۰ هزار تن روغن کلزا در کشور استحصال می‌شود که ۱۵ درصد از نیاز کشور را تأمین خواهد کرد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی همچنین از زیر کشت بردن ۸۰ هزار هکتار از مزارع کشور به محصول روغنی سویا و ۴۰ هزار هکتار اراضی به کشت کنجد خبر داد و تصریح کرد: ۴۰ هزار هکتار نیز برای کشت آفتابگردان اختصاص یافته است.خبرگزاری صدا وسیما02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152