تولید ۱۵ میلیون تن ذرت سیلویی در کشور

  • 1401/02/12
  • 202 بازدید

مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: خوشبختانه توانستیم سال گذشته ۱۵ میلیون تن ذرت سیلویی تولید کنیم و برای تامین این محصول مشکلی نداشتیم.

 فرامک عزیزکریمی مدیرکل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی، در مراسم روز مزرعه انتقال یافته‌های تحقیقاتی کشت مخلوط گیاهان علوفه‌ای در ایستگاه تحقیق و توسعه گاوهای دو منظوره گاودشت بابل بیان کرد: سالانه ۲۵ میلیون تن تولید ذرت و یونجه داریم که هر دو محصول نیازمند منابع آبی است.

مقام مسئول افزود: طبق اعلام معاونت امور دام، سالانه نیاز به ۸۰ میلیون تن خوراک دام و انواع علوفه داریم.

وی با بیان اینکه سالانه نیاز به ۱۱ میلیون تن دانه جو و ذرت داریم در حالیکه تولید ما در این دو محصول ۵ میلیون تن است، تصریح کرد: سالانه ۹ میلیون تن دانه ذرت وارد می کنیم و در کشور ظرفیت تولید و سیلوی ذرت را نداریم و خوشبختانه توانستیم سال گذشته ۱۵ میلیون تن ذرت سیلویی تولید کنیم و برای تامین ذرت سیلویی مشکلی نداشتیم.

عزیزکریمی با بیان اینکه باید به سمت و سوی کشت محصولات کم آب بر و پاییزه برویم، افزود: به سمت کشت قصیل برویم چرا که هم کم آب بر است هم‌ می توان آن را سیلو کرد و باید در تغذیه دام تغییر ایجاد کنیم و کشت محصولات را از فصل بهار به سمت پاییز ببریم.وزارت جهاد کشاورزی02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152