ثبت اخبار شرکت شما
تخلیه 86 هزار تن روغن خام در بندر امام تخلیه 86 هزار تن روغن خام در بندر امام
تاریخ: 1401/02/27
شماره: 32591
بازدید: 172

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 12 فروند کشتی حامل 791 هزار و 587 تن کالاهای اساسی (گندم و روغن) از این بندر وارد کشور شده است.

تخلیه 86 هزار تن روغن خام در بندر امام

  امید جهان‌نژادیان مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۱۰ فروندکشتی حامل 705 هزار و 157 تن گندم در ساحل بندر امام استان خوزستان پهلوگیری کرده‌اند و محموله‌های آنها پس از تخلیه به مراکز ذخیره‌ سازی و سیلوهای سراسر کشور ارسال شده است.


مقام مسئول، با اشاره به اینکه دو فرزند کشتی حامل 120 هزار تن گندم در لنگرگاه بندر امام پهلو گرفته‌اند که عملیات تخلیه و بارگیری آنها در حال انجام است، افزود : میزان گندم ارسالی از این بندر از ابتدای سال جاری تاکنون به ۵۴۰ هزار تن می‌رسد که ۴۳۰ هزار تن از طریق شبکه حمل‌ ونقل جاده‌ای و ۱۱۰ هزار تن نیز از طریق شبکه حمل‌ ونقل ریلی به مبادی مورد نظر ارسال شده است.


وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون، 86 هزار و 430 تن روغن خام از طریق استان خوزستان وارد کشور شده است، اذعان کرد: در حال حاضر، ۳۰۰ هزار تن گندم، ۱۲۴ هزار تن روغن خام، 5 هزار تن شکر خام و 200 تن برنج در بندر امام آماده‌ ارسال به مراکز ذخیره‌سازی در اقصی نقاط کشور بر اساس برنامه‌های حمل‌ ونقل شرکت بازرگانی دولتی ایران است.


 مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان خوزستان همچنین از خرید تضمینی یک میلیون و ۱۴۸ هزار تن گندم و 77 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا از ابتدای سال جاری تا ۲۵ اردیبهشت‌ ماه خبر داد و یادآور شد: خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشدی بالغ بر 13 درصد (۱۳۰ هزار تن) برخوردار بوده است.


منبع خبر: خبرگزاری فارس