ثبت اخبار شرکت شما
قیمت گندم در بازارهای جهانی 10دلار افزایش یافتقیمت گندم در بازارهای جهانی 10دلار افزایش یافت
تاریخ: 1401/03/04
شماره: 32611
بازدید: 132

در ادامه افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازارهای جهانی دیروز گندم بیش از 10 دلار در هر بوشل رشد قیمت داشت.

قیمت گندم در بازارهای جهانی 10دلار افزایش یافت

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، دیروز در بازارهای جهانی قیمت هر بوشل گندم بیش از 10 دلار رشد داشت و به قیمت 1200 دلار به فروش رفت.


افزایش قیمت انواع کالاهای اساسی پس از آغاز درگیری‌های روسیه و اوکراین رشد شدیدی داشته و تنها قیمت گندم بیش از 53 درصد افزایش یافته است. بقیه کالاها هم روز به روز افزایش دارند.


به طوری که قیمت سویا امروز 5.25 دلار افزایش قیمت داشت و هر بوشل از این محصول به قیمت 1692 دلار معامله شد، قیمت سویای روغنی هم رشد 1.2 درصدی داشت و گیاه روغنی کانولا هم بیش از سه دلار رشد قیمت را تجربه کردند.


گزارش از بازارهای جهانی حاکی است امروز قیمت انواع دام هم رشد داشت، قیمت دام زنده به قیمت 1.43 دلار و قیمت دام پرواری 1.7 لار رشد قیمت را تجربه کرد.


امنیت غذایی امروزه مهمترین نقش را در مناسبات سیاسی دنیا دارد، بنابراین کشورها دو سیاست عمده را در این راستا دنبال می کنند نخست اینکه برای افزایش خودکفایی و خود اتکایی در محصولات اساسی تلاش می کنند دوم تا جایی که می توانند ذخایر کالاهای اساسی را افزایش می دهند که در این زمینه چین مهمترین کار را انجام داده و نیمی از گندم صادراتی دنیا را ذخیره کرده است.


منبع خبر: خبرگزاری فارس