ثبت اخبار شرکت شما
آشفتگی بازار تن ماهی در پی تعلل ستاد تنظیم بازارآشفتگی بازار تن ماهی در پی تعلل ستاد تنظیم بازار
تاریخ: 1401/03/07
شماره: 32619
بازدید: 135

نزدیک یک ماه از مطالبه تولید‌کنندگان صنایع کنسرو ایران در خصوص دریافت مجوز افزایش قیمت منطقى بر مبناى قیمت واقعى مواد اولیه و هزینه‌هاى تولید محصولات کنسروی می‌گذرد.

آشفتگی بازار تن ماهی در پی تعلل ستاد تنظیم بازار

تعدادى از اعضای کمیته فنی  کنسرو آبزیان کشور وابسته به سندیکای صنایع کنسرو ایران ۲خرداد با حضور در سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و بلافاصله پس از آن با حضور در دفتر  معاونت  صنایع عمومی ‌وزارت صمت درخواست موافقت با افزایش منطقى قیمت کنسرو ماهی تن را داشتند.


 در جلسه مذکور نوروزى نماینده مردم على‌آباد و کتول و عضو کمیسیون کشاورزى مجلس و  شه‌پرست، مدیر کل صنایع غذایى وزارت صمت نیز حضور داشتند.


به گفته اعضای کمیته صنعت کنسرو آبزیان در این نشست از آنجا که کالای کنسرو ماهی تن،بدون انجام بررسى‌هاى لازم و به صورت غیرکارشناسى مشمول قیمت‌گذاری تثبیتى و پیش‌بینى شده است، فرآیند اخذ مجوز افزایش قیمت این محصول بسیار پیچیده و زمانبر شده که این امر مشکلات فراوانى براى این صنعت ایجاد کرده است.


 این عده معتقد هستند در حال حاضر دولت کنترل و نظارتى روى ماده اولیه اصلى این صنعت یعنى ماهى تن صید داخل ندارد و از ابتداى سال تاکنون قیمت ماهى تن صید داخل بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است. از طرف دیگر، روغن، قوطى، درب آسان بازشو، دستمزد و سایر هزینه‌هاى تولید نیز افزایش چشمگیرى را به خود دیده است که همه این موارد به‌ راحتى قابل احصا است.


این اعضا یادآور شدند طی مذاکرات و پیگیرى‌هاى فراوانى که از ۲۰روز گذشته توسط سندیکا با مسئولان وزارت صمت و سازمان حمایت صورت پذیرفته است تاکنون توسط ستاد تنظیم بازار اقدامى در جهت صدور مجوز افزایش قیمت منطقى کنسرو ماهى صورت نپذیرفته است.


منبع خبر: دنیای اقتصاد