ثبت اخبار شرکت شما
اجرای دستورالعمل خرید تضمینی باعث ارتقای کیفیت گندم‌های داخلی شداجرای دستورالعمل خرید تضمینی باعث ارتقای کیفیت گندم‌های داخلی شد
تاریخ: 1401/03/30
شماره: 32673
بازدید: 64

شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد که دستورالعمل خرید تضمینی گندم، باعث خریداری و ذخیره‌ سازی گندم‌های یکد ست و با کیفیت شده است.

اجرای دستورالعمل خرید تضمینی باعث ارتقای کیفیت گندم‌های داخلی شد

بر اساس «دستورالعمل خرید تضمینی گندم» که مراکز خرید سراسر کشور ملزم به اجرای آن هستند، ویژگی‌ها، حدود مجاز و روش اُفت‌زنی محصول کشاورزی گندمکاران، تعیین شده و رعایت مفاد آن از طریق ایجاد هماهنگی خرید در کل کشور، باعث خریداری و ذخیره‌سازی گندم‌های یکدست و باکیفیت شده است.


دستورالعمل خرید تضمینی گندم هر سال و پیش از فرا رسیدن فصل خرید، تدوین و نهایی شده و برای سهولت در خرید تضمینی گندم‌های باکیفیت و یکدست از کشاورزان گندمکار به استان‌های سرتاسر کشور ارسال می‌شود.


در دستورالعمل مذکور، ویژگی‌ های گندم قابل خریداری و حدود مجاز شامل افت مفید و غیرمفید و سن‌زدگی، تعیین شده و همچنین روش نمونه‌برداری از محموله‌های تحویلی گندمکاران در ابتدای ورود به مراکز خرید، مشخص شده است.


دستورالعمل صادره، عملاً به ارتقای کیفیت گندم تولید شده کمک می‌کند، زیرا گندمکاران با رعایت استانداردها و شاخص‌هایی که در مراکز خرید برای پذیرش انواع گندم ملاک عمل قرار می‌گیرد، تلاش می‌کنند تا تولید خود را با پایین‌ترین افت و بالاترین کیفیت، عرضه کرده و محصولشان را به قیمت مصوب بفروشند.


گفتنی است؛ امسال خرید تضمینی گندم از ۴ فروردین آغاز و بر اساس «دستورالعمل خرید تضمینی گندم» در قالب ۵۵۹ هزار و ۱۳۳ محموله تاکنون بیش از ۳ میلیون و ۳۰۶ هزار تن محصول کشاورزی گندمکاران، خریداری و ضمن توزیع در ۳۱ استان، در انبارها و سیلوهای نقاط مختلف کشور نیز ذخیره‌سازی شده است.


منبع خبر: خبرگزاری مهر


تگ ها :