ثبت اخبار شرکت شما
ترخیص 60 هزار تن روغن خام در انتظار ابلاغ مصوبه کاهش حقوق ورودی به گمرکاتترخیص 60 هزار تن روغن خام در انتظار ابلاغ مصوبه کاهش حقوق ورودی به گمرکات
تاریخ: 1401/04/08
شماره: 32697
بازدید: 111

به دلیل عدم ابلاغ مصوبه ستاد تنظیم بازار در خصوص تغییر حقوق و عوارض گمرکی کالاهای اساسی به یک درصد، بیش از 60 هزار تن روغن نباتی در گمرکات معطل مانده است.

ترخیص 60 هزار تن روغن خام در انتظار ابلاغ مصوبه کاهش حقوق ورودی به گمرکات

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، به دلیل تحولات جاری در جهان تامین اقلام کشاورزی به ویژه روغن و دانه های روغنی با بحران همراه است با این حال بیش از 60 هزار تن روغن بخش خصوصی به دلیل عدم تغییر تعرفه در بنادر کشور در انتظار انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص و ورود به کشور در بنادر رسوب کرده اند.


بنا بر این گزارش با توجه به عدم ابلاغ دفتر تنطیم بازار به گمرکات مبنی بر تغییر حقوق و عوارض گمرکی، گمرک نیز کماکان عدد تعرفه ای سال گذشته را ملاک ترخیص می داند که با توجه به حذف ارز ترجیحی 4200 و انجام محاسبات بر اساس نرخ سامانه ای – تی – اس هزینه بالایی به وارد کنندگان تحمیل می کند، ضمن آنکه هزینه های بالای انبارداری نیز این مهم را دو چندان می کند.


همچنین علاوه بر موارد فوق با توجه به هزینه های بالای انبارداری لازم است با ابلاغ هر چه سریعتر مصوبه ستاد تنظیم بازار به گمرکات برای اجرای کاهش تعرفه واردات کالای اساسی، از رسوب کالا در بنادر کشور جلوگیری شود.


منبع خبر: خبرگزاری فارس