ثبت اخبار شرکت شما
۱۵۰ هزار تن شکر از ابتدای سال وارد کشور شد۱۵۰ هزار تن شکر از ابتدای سال وارد کشور شد
تاریخ: 1401/04/15
شماره: 32701
بازدید: 107

دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر گفت: با واردات ۱۵۰ هزار تن شکر از ابتدای سال، قیمت هر کیلو شکر درب کارخانه ۳ تا ۴ هزار تومان کاهش یافته است.

۱۵۰ هزار تن شکر از ابتدای سال وارد کشور شد

 غلامحسین بهمنی دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر اظهار کرد: با واردات شکر و روند نزولی قیمت، بازار به تعادل رسیده است.


وی افزود: بنابر آمار از ابتدای سال، ۱۵۰ هزار تن شکر وارد شده و مقادیری زیادی در راه است که با این وجود کمبودی در عرضه نداریم.


مقام مسئول گفت: هم اکنون قیمت شکر در بازارهای جهانی حدود ۲۰ تا ۳۰ دلار کاهش یافته به طوری که قیمت هر تن شکر تحویل بنادر ایران به ۵۵۰ دلار رسیده است.


بهمنی اذعان داشت: نبود سیستم توزیع مناسب و دخالت دولت بر عرضه و نظارت بر قیمت ها از دلایل اصلی محدودیت عرضه شکر در فروشگاه هاست.


بررسی های میدانی نشان می دهد که قیمت کنونی هرکیلو شکر ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان و هربسته شکر یک کیلویی ۲۶ تا ۲۷ هزار تومان است که طبق گفته دبیر انجمن تصفیه کنندگان شکر، قیمت هر کیلو محصول در کارخانه از ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان به ۱۸ هزار تومان رسیده است.


بنابر آمار سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن شکر مورد استفاده قرار می گیرد که یک‌میلیون و ۵۰۰ تا یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن در داخل تولید و مابقی از طریق واردات تامین می شود. با توجه به پیک مصرف شکر در تابستان، ماهانه ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار تن محصول مورد نیاز است.


منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان