ثبت اخبار شرکت شما
 پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه  خوزستان راه اندازی شد پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه خوزستان راه اندازی شد
تاریخ: 1401/05/10
شماره: 32762
بازدید: 68

سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: پردیس علم و فناروی کشاورزی با همکاری پارک علم و فناوری خوزستان برای توسعه فناوری در بخش کشاورزی راه اندازی می‌شود.

 پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه  خوزستان راه اندازی شد

جمال فیاضی سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان بیان کرد: تولید و اشتغال دانش بنیان یکی از مأموریت‌های اصلی دانشگاه است که برای رسالت و جهت دهی اصلی دانشگاه باید تحقق شعار مشخص شده از سوی رهبری معظم انقلاب باشد.


وی اذعان داشت: کشاورزی از صنایع مهم و راهبردی برای کشور است که در استقلال غذایی و بی نیازی از واردات بسیار حیاتی است و با وجود قابلیت‌های مهمی که کشور و اساتید و نخبگان این بخش دارند، هنوز فناوری دانش بینان در بخش کشاورزی به روز نیست و دارای عقب ماندگی هستیم.


فیاضی تصریح کرد: امسال که از سوی مقام معظم رهبری به این مساله تاکید شده و یکی از دغدغه‌های ایشان هم در حوزه کشاورزی است، سمت و سو و جهت گیری اصلی ما تحقق و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان است.


سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان افزود: دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان یکی از مراکز علمی قدیمی و با سابقه است و با توجه به ظرفیت آبی و خاکی خوزستان در بخش کشاورزی، می‌تواند زمینه تولید و اشتغال را بیش از پیش توسعه دهد.


مقام مسئول اظهار داشت: در همین راستا با هماهنگی و همکاری پارک علم و فناوری خوزستان مجموعه پنج هکتاری پردیس علم و فناوری کشاورزی در دانشگاه راه اندازی می‌شود.


وی با تقدیر از مساعدت و همکاری پارک علم و فناوری خوزستان خاطر نشان کرد: در این پردیس زمینه و امکانات با همکاری اساتید برای توسعه دانش بنیانی بخش کشاورزی فراهم می‌شود. این پردیس یک فرصتی برای ایده پردازی و توسعه و پرورش این ایده و تبدیل آن به محصول است.


منبع خبر: خبرگزاری مهر