ثبت اخبار شرکت شما
سود بازرگانی واردات روغن خام و دانه روغنی صفر شدسود بازرگانی واردات روغن خام و دانه روغنی صفر شد
تاریخ: 1401/05/12
شماره: 32766
بازدید: 98

مدیرکل صنایع غذا و دارو وزارت صمت از ابلاغ مصوبات ستاد تنظیم بازار برای صفر شدن سود بازرگانی جهت واردات روغن خام و دانه روغنی خبر داد.

سود بازرگانی واردات روغن خام و دانه روغنی صفر شد

 علیرضا شه پرست مدیرکل صنایع غذا و دارو وزارت صمت بیان کرد: مصوبات ستاد تنظیم بازار در خصوص صفر شدن سود بازرگانی برای واردات روغن خام و دانه روغنی و نیز معافیت از محدودیت سقف و سابقه در واردات روغن خام و کاهش قیمت روغن خوراکی در سراسر کشور ابلاغ شد.

مقام مسئول، با بیان اینکه عزم جدی وزارت صنعت معدن و تجارت معطوف به رفع موانع تولید و حمایت عملی از حقوق مصرف کنندگان قرار گرفته است، تصریح کرد: در همین راستا هماهنگی‌های لازم برای کاهش قیمت برای انواع روغن‌های خوراکی با تولید کنندگان این حوزه انجام شده است.

وی افزود: حمایت از تولیدکنندگان و حقوق مصرف کنندگان به طور متوازن در دستور کار وزارت صمت قرار دارد.

شه پرست اذعان داشت: ابلاغ مصوبه تنظیم بازار در خصوص صفر شدن سود بازرگانی روغن و دانه‌های روغنی اقدامی مؤثر در رفع مشکلات واحدهای تولیدی روغن خواهد بود و در همین راستا هماهنگی‌های لازم برای کاهش قیمت برای انواع روغن‌های خوراکی با تولیدکنندگان این حوزه انجام شده است.

مدیرکل صنایع غذا و دارو وزارت صمت، با بیان اینکه حمایت از تولیدکنندگان و حقوق مصرف کنندگان به طور متوازن در دستور کار وزارت صمت قرار دارد، یادآور شد: با هر واحدی که حقوق مصرف کنندگان را رعایت نکرده و از دستورالعمل‌ها و ضوابط قانونی پیروی نکند، برخورد خواهد شد.

منبع خبر: خبرگزاری مهر