قیمت جدید کنسرو ماهی تن تعیین تکلیف می‌شود

  • 1401/09/01
  • 66 بازدید

نائب رئیس سندیکای صنایع کنسرو گفت: بر اساس اعلام وزریر جهاد کشاورزی قیمت جدید کنسرو ماهی تن در جلسه این هفته ستاد تنظیم بازار تعیین تکلیف می‌شود.

مسعود بختیاری نائب رئیس سندیکای صنایع کنسرو تصریح کرد: بر اساس جلسه کاری که با وزیر جهادکشاورزی داشتیم وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که به ستاد تنظیم بازار کشور نامه زده می شود تا در جلسه چهارشنبه ستاد تنظیم بازار این هفته تعیین تکلیف شود.


مقام مسئول افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی با افزایش قیمت جدید کنسرو ماهی تن از 35 هزار تومان به 39 هزار و 900 تومان موافقت کرده اند اما ستاد تنظیم بازار قیمت جدید را ابلاغ نکرده  و صنعت کنسرو تن ماهی را در وضعیت بلاتکلیفی قرار داده است.


وی عنوان کرد: با توجه به اینکه صنایع کنسرو تن ماهی در این شرایط نمی توانستند به کار خود ادامه دهند سندیکا خود از تاریخ ابتدای آبان سال جاری اجازه افزایش قیمت را به اعضای خود داده است. و کنسرو تن ماهی به عنوان کالایی که مواد اولیه آن مشمول قیمت گذاری دستوری نیست، قیمت این محصول مشمول قیمت گذاری دستوری شده است؛ این امر مشکلاتی را برای تولید کنندگان ایجاد کرده زیرا هزینه تولید آنها با فروش آن هم خوانی ندارد.


نائب رئیس سندیکای صنایع کنسرو اذعان داشت: علاوه بر نیروی کار خود صنایع کنسرو تن ماهی، معیشت 40 هزار نفر از جامعه صیادان کشور به این صنعت وابسته و نیازمند مساعدت مسئولان است. و محصولات صنایع کنسرو ایران به کشور های همسایه از جمله عراق ، افغانستان، عمان، سوریه، پاکستان و اندکی به کشورهای اروپایی و آمریکا صادر می‌شود.
خبرگزاری تسنیم02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152