میزان تولید آرد بیش از 2 برابر مصرف کشور است/صنعت نان کشور بومی است

  • 1396/09/18
  • 701 بازدید

صالحی نیا گفت: ظرفیت تولید آرد بیش از ۲ برابر میزان مصرف آن در کشور بوده است.

محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: ظرفیت تولید آرد بیش از ۲ برابر میزان مصرف آن در کشور بوده به همین جهت نیاز تولید کنندگان نان‌های حجیم و صنعتی مرتفع خواهد شد و بخش باقی مانده آرد تولید شده هم به کشور‌های دیگر صادر می‌شود.

وی، با اشاره وضعیت تولید کنندگان نان‌های حجیم و نیمه حجیم تصریح کرد:استفاده تولید کننده‌ های نان، اعم از نانوایی‌ ها و تولید کنندگان نان‌های حجیم متفاوت بوده و هم اکنون در کشور واردات آرد صورت نگرفته و از تولیدات داخلی استفاده می‌شود.

صالحی نیا بیان کرد: بیش از ۶۰ درصد کارخانجات تولید نان در کشور با تکنولوژی روز دنیا با کشور‌هایی همچون سوییس به فعالیت می‌پردازند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان کرد: بازار‌های هدف برای صادرات نان، به سبب اینکه کالای مورد نظر به سرعت فاسد می‌شود به کشور‌های همسایه ورود می کنند، درحالیکه صادرات آرد به کشور‌های همچون عراق، افغانستان و حاشیه خلیج فارس صورت می‌ پذیرد.

وی با اشاره به اینکه واردات آرد به کشور صورت نمی‌گیرد تصریح کرد: هم اکنون، صنعت نان کشور از پایه بومی بوده و افرادی که در خصوص کیفیت آرد صحبت کرده اند نباید گفت که ادعای اشتباهی دارند.باشگاه خبرنگاران جوان