گزارشی از شیوع تب کریمه کنگو در تهران نداریم؛ افراد توصیه‌ ها را جدی بگیرند

  • 1399/05/21
  • 835 بازدید

رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه گزارشی از شیوع تب کریمه کنگو در تهران نداریم، گفت: افراد گوشت مورد نیاز را از فروشگاه‌های مجاز خریداری کنند.

سید علی بابایی رئیس سازمان دامپزشکی استان تهران ، درباره آخرین وضعیت تب کریمه کنگو اظهار کرد: با توجه به فصل گرما و شیوع تب کریمه کنگو توصیه می‌شود که دامداران تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه را در دامداری‌ها رعایت کنند.

او با اشاره به اینکه کنه‌ ها مخزن بیماری هستند، افزود: کشتارگاه‌ ها بحث‌ های نظارتی را قبل و بعد از کشتار و در خصوص لاشه‌ ها باید انجام دهند.

علی بابایی با تاکید بر این مسئله که بحث پیسرد با جدیت بیشتری باید دنبال شود، بیان کرد: کشتارگاه‌ ها باید تمامی لاشه‌ ها را به مدت ۲۴ ساعت در پیسرد نگه داری کنند چرا که با کاهش ph لاشه، احتمال بیماری تب کریمه کنگو از بین می‌رود.

مدیر عامل دامپزشکی استان تهران ادامه داد: دامداران موظفند تمامی ضوابط بهداشتی از جمله سم پاشی علیه کنه‌ها را در واحد‌های دامداری و اسطبل ها انجام دهند تا احتمال خطر بیماری تب کریمه کنگو از بین رود.

بابایی در پایان تصریح کرد: با توجه به احتمال شیوع بیماری تب کریمه کنگو در فصل گرما به افراد توصیه می‌شود که از مراکز و فروشگاه‌ های مجاز گوشت مورد نیاز خود را خریداری کنند و در صورت تهیه نیاز خود از قصابی‌ های محل، حتما گوشت دارای مهر دامپزشکی را بخرند و پس از خرید گوشت آن را به مدت ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.سازمان دامپزشکی