کمک فائو به مدیریت آثار سوء شیوع کرونا بر کسب و کارهای کشاورزی

  • 1399/06/12
  • 372 بازدید

رئیس موسسه پژوهش ‌های برنامه ‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی از اعلام آمادگی فائو برای کمک به کشورهای عضو به منظور مدیریت آثار سوء شیوع بیماری کرونا بر کسب و کارهای کشاورزی خبر داد.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، علی کیانی ‌راد در حاشیه اولین روز از سی و پنجمین کنفرانس منطقه‌ای فائو برای آسیا و اقیانوسیه، اظهار کرد: فائو، علاوه بر کنفرانس‌ هایی که به طور مداوم برای کل کشورهای عضو F.A.Oبرگزار می‌کند، کنفرانس‌ های منطقه‌ای را هم با موضوع مسائل مختلف حوزه کشاورزی دارد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا (کووید _۱۹)، این کنفرانس منطقه‌ای در این دوره که به میزبانی کشور بوتان برگزار شده، از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس مؤسسه پژوهش‌ های برنامه ‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی تصریح کرد: مهمترین مسئله‌ای که در روز اول این کنفرانس مطرح شد، بحث و تبادل نظر درباره سیاست ‌ها و تجربیات کشورهایی بود که در رابطه با مسئله امنیت غذایی و کسب و کارهای کشاورزی تحت تأثیر شیوع بیماری کرونا (کووید _۱۹) قرار گرفته‌اند. همچنین فائو اعلام آمادگی کرد که به کشورهای عضو برای مدیریت آثار سو این بیماری کمک کند.

وی افزود: در جلسه‌ای که امروز برگزار می‌شود، مسائلی از جمله مدیریت مصرف آب در کشاورزی و مدیریت نحوه آبیاری محصولات کشاورزی، بنگاه‌های خرد در حوزه شیلات و آبزیان و توسعه پلتفورم‌های دیجیتالی در کشاورزی مطرح خواهد شد که ایران هم تجربیات خوبی در این زمینه دارد.

کیانی‌راد اظهار امیدواری کرد: در این کنفرانس منطقه‌ای که در دو روز اول مربوط به کارشناسان ارشد فائو و روز سوم و چهارم مربوط به وزرای کشاورزی منطقه آسیا و اقیانوسیه است، بتوانیم تجربیات ایران را به نحو احسن ارائه دهیم و از تجربیات فائو و دیگر کشورها استفاده کنیم.وزارت جهادکشاورزی