30 هزار تن برنج و روغن برای تعادل بازار عرضه شد

  • 1399/07/20
  • 454 بازدید

بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار ، 30 هزار تن برنج از محل ذخایر کشور جهت حفظ تعادل بازار این کالا عرضه خواهد شد.


ستاد تنظیم بازار در راستای کنترل قیمت، عرضه ۳۰ هزار تن برنج ذخایر را جهت حفظ تعادل بازار، مصوب کرد.


طبق اطلاعیه ستاد تنظیم بازار و با توجه به ذخایر مکفی این کالا و مقادیر قابل اتکای برنج رسوبی در گمرک که بر اساس بازدید معاون اول رئیس ‌جمهور از بنادر کشور، در حال ترخیص هستند، بازار به هر میزانی که نیاز باشد از محل ذخایر و موجودی برنج بخش ‌خصوصی، تامین خواهد شد.


محمدرضا کلامی دبیر ستاد تنظیم بازار طی ابلاغیه‌ای، انجمن وارد کنندگان برنج و سازمان‌های صمت استان‌های مبدا تولید را مکلف کرده تا با هماهنگی اعضا و تولید کنندگان تحت پوشش خود، نسبت به عرضه برنج به صورت حداکثری در بازار اقدام کنند.


از سوی دیگر، سازمان‌های صمت استان مازندران، گیلان، اصفهان و خوزستان نیز مکلف شده‌اند با هر گونه واسطه‌گری که منجر به زیان تولیدکنندگان و کشاورزان برنج ‌کار و نیز احتکار کالا توسط سلف‌خران است، برخورد جدی کند.


عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام برای تامین مصارف خانوارها


با توجه به وضعیت بسیار مطلوب ذخایر روغن خام در کشور، ستاد تنظیم بازار دستور عرضه ۳۰ هزار تن روغن خام برای تامین مایحتاج مورد نیاز خانوارها را به ۴۷ کارخانه تولید روغن نباتی کشور صادر کرد.


همچنین سهمیه‌ای معادل ۲۰ هزار تن روغن نیز در اختیار کارگروه های تنظیم بازار استان‌ها قرار گرفته تا بر اساس آن، نسبت به تامین نیازهای مصارف صنف و صنعت، اقدام کنند.مرجع صنایع غذایی وکشاورزی ایران02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152