ماهانه ۲۰۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می شود

  • 1401/04/29
  • 8183 بازدید

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: بنابرآمار ماهانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می شود که بخشی از این‌ میزان مازاد بر نیاز کشور است.

 محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی بیان کرد : قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۳۳ تا ۴۰ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۶۲ تا ۶۳ هزار تومان است که با نرخ مرغ زنده تناسبی ندارد.

وی افزود: با توجه به افزایش هزینه های تولید، ستاد تنظیم‌ بازار هر چه سریع تر نرخ مرغ را باید بازنگری کند، در غیراین صورت جوجه ریزی واحدهای مرغداری کاهش می یابد.

مقام مسئول تصریح کرد: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی تیرماه به ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون قطعه برسد که با این‌ وجود قیمت مرغ در سطح بازار به نرخ مورد انتظار تولیدکننده نمی رسد.

رئیس انجمن‌‌ پرورش دهندگان مرغ گوشتی از توزیع روزانه ۶ هزار و ۵۰۰ تن مرغ گرم در سطح بازار خبر داد.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که قیمت کنونی هر کیلو مرغ ۵۵ هزار تا ۶۵ هزار تومان، ران مرغ ۵۸ تا ۶۰ هزار تومان، سینه ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان و فیله مرغ ۱۲۰ تا ۱۳۰ هزار تومان است.

طبق گفته رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی ماهانه ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تن مرغ در کشور تولید می شود که با اصلاح نظام یارانه و کاهش سرانه مصرف مرغ با مازاد تولید نسبت به تقاضا در بازار روبرو شدیم که شرکت پشتیبانی امور دام هر کیلو مرغ منجمد را با نرخ حدود ۵۵ هزار تومان خریداری می‌کند، درحالیکه قرارگاه امنیت غذایی قیمت هر کیلو مرغ زنده را ۴۹ هزار تومان تعیین کرده که این موضوع اجحاف در حق تولیدکننده است.باشگاه خبرنگاران جوان