مذاکرات هیئت تجاری روسیه امروز در تهران آغاز می شود

  • 1401/06/28
  • 113 بازدید

سخنگوی وزارت صمت گفت : مذاکرات هیئت تجاری روسیه امروز در تهران آغاز می‌شود.

 امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت، با بیان اینکه ۶۵ شرکت روسی در قالب هیئت ۱۰۰ نفره مذاکرات خود را امروز در تهران آغاز می‌کنند، با اشاره به ورود هیات تجاری روسیه به تهران، تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، فعالان اقتصادی کشورمان در مدت سه روز حضور هیئت تجاری روسیه در تهران در مجموع ۷۵۰ جلسه تجاری با نمایندگان شرکت‌های روسی برگزار خواهند کرد.

سخنگوی وزارت صمت با تاکید بر عزم ایران و روسیه در تعمیق مناسبات تجاری بیان کرد: طبق اعلام مرکز صادرات روسیه تا آخر امسال بیش از  ۱۰ هیئت بزرگ تجاری دیگر به ایران سفر خواهند کرد.

به گفته مشاور رسانه وزیر صمت حوزه فعالیت شرکت‌های روسی در هیئت تجاری شامل، صنایع غذایی و کشاورزی (غلات)، شیرینی و شکلات، آبزیان، تجهیزات و ماشین آلات صنایع غذایی و کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی، شیشه و بلور، صنایع فلزی، سیستم‌های مخابراتی و رادیویی، انرژی و بازیافت است.

قالیباف اذعان داشت: طرف مذاکره هیئت تجاری روسیه با محوریت اتاق بازرگانی تهران، اعضاء اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور و شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با حوزه تجارت مورد مذاکره هستند.

گفتنی است ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز پنج شنبه در دیدار با رئیس جمهور کشور در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگ‌های در ازبکستان از ورود این هیئت تجاری به ایران خبر داده بود.خبرگزاری ایسنا02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152