آزمون وزن محصولات غذایی در پی افزایش کم فروشی

  • 1401/07/18
  • 108 بازدید

مدیرکل استاندارد تهران گفت: در پی افزایش میزان کم‌ فروشی در برخی از فرآورده‌ها، به‌ ویژه پس از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، سازمان ملی استاندارد ایران اقدام به بازرسی مشترک از واحدهای تولیدی صنایع غذایی و همچنین توزین محصولات بسته‌ بندی شده کرد.

عباس نوری با اشاره به اجرای طرح سنجش وزن بسته‌بندی‌ فرآورده‌های صنعت غذایی و شوینده‌، در استان تهران، بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح  تاکنون، 13 هزار بسته از محصولات غذایی و شوینده از نظر وزنی و الزامات نشانه‌گذاری بررسی و آزمون شد.

مقام مسئول عنوان کرد: در پی افزایش میزان کم‌فروشی در برخی از فرآورده‌ها، به‌ ویژه پس از اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها، سازمان ملی استاندارد ایران با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، اقدام به بازرسی مشترک از واحدهای تولیدی صنایع غذایی و شوینده و همچنین توزین محصولات بسته‌بندی شده کرد.

مدیرکل استاندارد تهران، با اشاره به اینکه این طرح با هدف رعایت حقوق مصرف‌کنندگان و مقابله با کم‌فروشی اجرا شد، اذعان داشت: کمیته اقدام ویژه، با تلاش کارشناسان اداره اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌های اداره‌کل استاندارد استان تهران، از اواخر خرداد ماه سال جاری، کار خود را آغاز کرد و در این راستا، از 110 واحد تولیدی استان بازرسی شد.خبر فارسی02632774346
پیغام گیر09912691152
پیغام گیر09912691152