آرامش یک ماه آینده به بازار گوجه فرنگی باز می گردد

  • 1401/08/23
  • 244 بازدید

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: با عرضه انبوه گوجه فرنگی بوشهر‏ طی ۲۰ روز تا یک ماه آینده، بازار به حالت عادی باز می‌گردد.

اصغر یاوری عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی اظهار کرد: با توجه به لغو ممنوعیت صادرات پیاز از سوی دیوان عدالت اداری‏‏‏‏‏، قیمت پیاز در میدان مرکزی روبه افزایش است.

وی، قیمت کنونی هر کیلو پیاز قرمز در میدان مرکزی را ۱۴ هزار تا ۱۷ هزارتومان اعلام کرد و افزود: هم اکنون صادرات پیاز به کشور‌های عراق، ‏افغانستان و پاکستان در حال انجام است که اگر جلوی صادرات گرفته نشود‏ قیمت بازهم افزایش می‌یابد.  

مقام مسئول، قیمت کنونی هر کیلو انار در میدان مرکزی را ۱۵ هزار تا ۲۷ هزارتومان، انجیر سیاه ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، انگور بی دانه زرد ۲۰ تا ۳۵ هزارتومان، انگور بی دانه قرمز ۲۰ تا ۵۰ هزارتومان، خیار بوته‌ای ۸ تا ۱۶ هزارتومان، خیار گلخانه ۱۲ تا ۱۶ هزارتومان، و موز ۳۰ تا ۴۳ هزارتومان اعلام کرد.

یاوری اذعان داشت: هم اکنون هر کیلو نارنگی انشو  با نرخ ۱۰ تا ۲۰ هزارتومان، نارنگی تخم ژاپنی ۱۰ تا ۲۷ هزارتومان، سیب لبنانی زرد ۱۵ تا ۳۵ هزارتومان، سیب لبنانی قرمز ۱۵ تا ۲۷ هزارتومان، خرمالو شمال ۸ تا ۱۸ هزارتومان و خرمالو کن ۱۰ تا ۳۰ هزار تومان در میدان مرکزی و با احتساب ۲۵ تا ۳۵ درصد سود در خرده فروشی عرضه می‌شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی، قیمت کنونی هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی را ۱۴ تا ۱۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: همه ساله با رسیدن به انتهای پاییز قیمت گوجه فرنگی بدلیل تغییر فصل دچار نوسان می‌شود که از  ۲۰ روز تا یک ماه آینده با عرضه گوجه فرنگی بوشهر و بندرعباس بازار مجدد به ثبات می‌رسد.باشگاه خبرنگاران جوان