دپو ۵۰ هزارتن پیاز در انبار‌ها

  • 1401/11/11
  • 266 بازدید

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: بنابر آمار ۵۰ هزارتن پیاز در انبار‌ها دپوست که توزیع قطره چکانی منجر به نوسان قیمت شده است.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی بیان کرد: هم اکنون پیاز نو تنها از سمت جیرفت در حال عرضه است و عرضه پیاز بندرعباس به سبب بارندگی ۱۰ روز گذشته و از بین رفتن نشاء، ۱۵ روز به تاخیر افتاده است.


وی، قیمت کنونی هرکیلو پیاز زرد و سفید در میدان مرکزی میوه و تره بار را ۲۵ هزارتومان و پیاز قرمز ۲۸ هزارتومان اعلام کرد و افزود: در مهرماه زمانی که هرکیلو پیاز ۶ تا ۷ هزار تومان بود هشدار دادیم که با استمرار صادرات بی رویه، قیمت در بازار داخل افزایش می‌یابد.  


مقام مسئول تصریح کرد: طی ماه‌های اخیر روزانه ۲ تا ۳ هزارتن پیاز  تنها به پاکستان صادر می‌شد که این امر منجر به التهاب بازار داخل شده است، حال تا برداشت و عرضه پیاز بندرعباس از ۱۵ روز آینده راهی جز جلوگیری و ممنوعیت صادرات یا ورود تعزیرات و توزیع پیاز‌های احتکار شده در انبار نیست. در غیر این صورت قیمت پیاز در میدان به بالای ۳۰ هزار تومان می‌رسد.


رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی اذعان داشت: هم اکنون ۵۰ هزار تن پیاز استان های زنجان، بناب، اصفهان و بروجرد در انبار‌ها توسط دلالان دپو شده است چراکه دلالان با توزیع قطره چکانی بدنبال آن هستند که قیمت ها را بالا نگه دارند.
باشگاه خبرنگاران جوان